Sisukord
Laskesuusatamine
Tänane leht
29.12.2014
Eesti dilbert VEB fondi kirjade võltsija jäi tuvastamata Mälumäng male Horoskoop palju õnne tagakülg Rita on ikka üks tore memm Eesti lühiuudised Pikad pühad, nukrad numbrid Ajakirjanikud poliitikasse minekust Eesti ajakirjanduse valus pereheitmine Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema Majandus Ardo Hansson: euroalal kriisi enam ei ole Arvamus Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid Postimees 1938. aastal Jüri Vendik: küsimused Venemaa sõpradele Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: Kalle Blomkvisti selge silmavaade Evelyn Kaldoja: ropp jutt Juhtkiri: raha relatiivsus ja absoluutsus Lugeja kiri: Tartu suusamaratoni 55. juubeliaasta Lugeja kiri: tänusõnad Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga? Kultuur Elamus nagu elevant Kuningas on surnud, elagu kuningas! Sport Spordi lühiuudised Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega Kalev/Cramo ei suutnud Avtodori tempos püsida Õige valik: kes parimad, need parimad Jalgpallikoondise talvised mängud on vajalikud Paju lõpetas võidukalt: vanasti olid võrkpallurid paremad! Tallinn Jõuluvanad tegid dessandi loomaaeda Tarbija Aknateibi paigaldus päädis inetu tüliga Tartu Edgar Tedresaare meditatiivsed maastikud Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju Aasta algust sisustab klassikaline muusika Maalides väljendub harmoonia Kirikus lehvisid punalipud Alatskivil haigutab uue silla asemel ikka auk Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli Piparkoogist tähetorn võlub detailidega Reisipakett mõtteväljadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega

3 min lugemist
Karel Tammjärv. FOTO: Tairo Lutter

Eesti suusatamise meistrivõistlused, kus sõideti lühikesed uisudistantsid, olid üle pika aja muljetavaldavad. Oli publikut, oli osalejaid – starti tuli suisa 37 (!) naist –, oli intriigi. Murdmaarahvas suutis siiski tõrjuda laskesuusatajate lausrünnaku ning loovutas neile vaid hõbeda ja pronksi.

Tellijale Tellijale

Otepäälased kibelesid hea suusavõistluse järele ja kui üks säärane nende koduõuele saabus, mindi kambaga kaasa elama. Esimesel tõusul seisti kolmes reas, karjuti sportlaste ergutamiseks hääled kähedaks ning kolistati aisakelli. Äge!

Äge oli ka etendus. Peategelased võisid rääkida mida tahes – Karel Tammjärv kinnitas, et võttis laskesuusatajaid kui tavalisi rivaale, mitte kui vastasleeri –, aga ikkagi. Laskesuusatajad tahtsid näidata, et on paremad, murdmaasuusatajad kaitsesid positsioone.

Esmalt õrnemast soost. Eesti naiste suusatamist pole maailma mõistes olemas – alaliit võistlejaid MK-etappidele ei saada, sest taset pole. Mis tähendab, et parim laskesuusataja Kadri Lehtla võinuks muretult kulla võita. Ei võitnud. Jäi pronksile, kaotades esikoha saanud Tatjana Mannimale 47,9 sekundit.

27.12.2014 30.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto