Sisukord
Sport
Postimees
29.12.2014
Eesti dilbert VEB fondi kirjade võltsija jäi tuvastamata Mälumäng male Horoskoop palju õnne tagakülg Rita on ikka üks tore memm Eesti lühiuudised Pikad pühad, nukrad numbrid Ajakirjanikud poliitikasse minekust Eesti ajakirjanduse valus pereheitmine Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema Majandus Ardo Hansson: euroalal kriisi enam ei ole Arvamus Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid Postimees 1938. aastal Jüri Vendik: küsimused Venemaa sõpradele Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: Kalle Blomkvisti selge silmavaade Evelyn Kaldoja: ropp jutt Juhtkiri: raha relatiivsus ja absoluutsus Lugeja kiri: Tartu suusamaratoni 55. juubeliaasta Lugeja kiri: tänusõnad Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga? Kultuur Elamus nagu elevant Kuningas on surnud, elagu kuningas! Sport Spordi lühiuudised Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega Kalev/Cramo ei suutnud Avtodori tempos püsida Õige valik: kes parimad, need parimad Jalgpallikoondise talvised mängud on vajalikud Paju lõpetas võidukalt: vanasti olid võrkpallurid paremad! Tallinn Jõuluvanad tegid dessandi loomaaeda Tarbija Aknateibi paigaldus päädis inetu tüliga Tartu Edgar Tedresaare meditatiivsed maastikud Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju Aasta algust sisustab klassikaline muusika Maalides väljendub harmoonia Kirikus lehvisid punalipud Alatskivil haigutab uue silla asemel ikka auk Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli Piparkoogist tähetorn võlub detailidega Reisipakett mõtteväljadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õige valik: kes parimad, need parimad

2 min lugemist
Parimad: Rasmus Mägi ja Erika Kirpu. FOTO: Mihkel Maripuu

Aasta sportlaste valimine võis õhku jätta küsimusi, kuid vastus neile on üks: kõik, kes pärjati, olid seda väärt, kõik valikud olid õiged.

Parim noorsportlane – Katrina Lehis, juunioride maailmameister. Õige valik, lähimad rivaalid olid kõigest (või «kõigest») Euroopa meistrid.

Parim võistkond – epeenaiskond. Õige! Neil on MMi hõbe, teistel ei mingit medalit. Ka sportmängijad ei paistnud tänavu silma.

Parim naissportlane – Erika Kirpu, MMi pronks ja hõbedase naiskonna liige. Kellelgi teisel polnud samaväärset vastu panna.

Parim meessportlane – Rasmus Mägi, EMi hõbe. Õige, aga vaat siin võib pisut kaaluda. Gerd Kantergi sai EMilt hõbeda kaela. Heiki Nabi seevastu pronksi, aga MMilt, mis peaks olema kaalukam medal. Aga kas on? Valijate arvates ei ole.

Tegelikult, nagu arvata võib, ei kaalutud medaleid, vaid midagi muud. Eelkõige tundus määravaks saavat emotsioon. Nabi heitlust nägid üksikud, kes viitsisid internetist õige ülekande üles otsida, kergejõustiklased särasid aga ETV ekraanil ja parimal saateajal.

Iseenesest olid Kanter ja Mägi justkui võrdsed – mõlemalt oodati medalit, mõlemal jäi kaotatud kuld kripeldama. Mägi püstitas poolfinaalis 400 meetri tõkkejooksu Eesti rekordi, Kanter Eesti medalirekordi, sest temast sai esimene kümnekordne tiitlivõistluste medalist.

Otsustavaks sai ilmselt Mäe värskus, sest sümpaatsed atleedid on mõlemad. Kanteril on kodus kolm Kristjanit juba olemas, anname Mäele esimese, sest mine tea, kas tal teist võimalust tulebki. Jah, Mägi on noor mees küll, aga... Eestimaal maksab medal, ent kui lihtne on meite mehel MMil või olümpial poodiumile tõusta? Näis.

Parim treener – Anne-Taivo Mägi. Ehk Anne ja Taivo Mägi. Siinkohal ei teki küsimustki, miks sai esimest korda auhinnatud treenerite kollektiiv, sest üht teisele eelistada olnuks võimatu. Ent siingi võib pisut vaielda.

Parim peaks olema parima treener, selge see. Erika Kirpu juhendajat kandidaadiks ei esitatud, seega oli Mägede ainus rivaal Kaido Kaaberma. Tõsi, epeenaiskonnas pole tema õpilasi, aga mehe tähtsust, nagu asjatundjad kinnitavad, nii selle kui ka eelnevate medalite võitmisel ei saa alahinnata. Mida peaks Kaaberma tegema, et tema vaev Kristjaniga tasutud saaks?

Aga jäägu asjad seks korraks nii, sest ka Anne-Taivo Mägi oli igal juhul auhinda väärt ja kui valijad tema kasuks otsustas, siis ei jää üle muud kui aplodeerida.

Seotud lood
27.12.2014 30.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto