Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.12.2014
Eesti dilbert VEB fondi kirjade võltsija jäi tuvastamata Mälumäng male Horoskoop palju õnne tagakülg Rita on ikka üks tore memm Eesti lühiuudised Pikad pühad, nukrad numbrid Ajakirjanikud poliitikasse minekust Eesti ajakirjanduse valus pereheitmine Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema Majandus Ardo Hansson: euroalal kriisi enam ei ole Arvamus Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid Postimees 1938. aastal Jüri Vendik: küsimused Venemaa sõpradele Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: Kalle Blomkvisti selge silmavaade Evelyn Kaldoja: ropp jutt Juhtkiri: raha relatiivsus ja absoluutsus Lugeja kiri: Tartu suusamaratoni 55. juubeliaasta Lugeja kiri: tänusõnad Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga? Kultuur Elamus nagu elevant Kuningas on surnud, elagu kuningas! Sport Spordi lühiuudised Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega Kalev/Cramo ei suutnud Avtodori tempos püsida Õige valik: kes parimad, need parimad Jalgpallikoondise talvised mängud on vajalikud Paju lõpetas võidukalt: vanasti olid võrkpallurid paremad! Tallinn Jõuluvanad tegid dessandi loomaaeda Tarbija Aknateibi paigaldus päädis inetu tüliga Tartu Edgar Tedresaare meditatiivsed maastikud Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju Aasta algust sisustab klassikaline muusika Maalides väljendub harmoonia Kirikus lehvisid punalipud Alatskivil haigutab uue silla asemel ikka auk Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli Piparkoogist tähetorn võlub detailidega Reisipakett mõtteväljadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pikad pühad, nukrad numbrid

2 min lugemist
Selles Harjumaa Rae valla aiamaja põlengus hukkus laupäeva hommikul kolm inimest. FOTO: Mihkel Maripuu

Tänavu olid jõulupühad ohvriterohked: tulekahjudes hukkus teisipäevast laupäevani viis inimest. Neist kaks jäid tulle Ida-Virumaal, Tallinnas Suur-Sõjamäel aga leidsid päästjad üht põlevat suvilat kustutades kolm surnukeha. Liikluses hukkus üks inimene.

Häirekeskus sai laupäeva hommikul teate, et Harjumaal Rae vallas Soodevahe külas Lennuradari teel põleb lahtise leegiga aiamaja, kus võivad sees olla inimesed. Põhja päästekeskuse pressiesindaja sõnul oli tegu ühekordse väikese hoonega, kus elektrit ei olnud.

Päästjad leidsid hoonest hukkununa esmalt kaks ning järelkustutustööde käigus ka kolmanda inimese. Aiamaja hävis tulekahjus pea täielikult.

Pressiesindaja sõnul oli menetlejal raske öelda, mis võis traagilise põlengu põhjustada. Õnnetuse täpsemad asjaolud ja tulekahju põhjuse selgitab välja menetlus.

Jõululaupäeval hukkus Ida-Virumaal Mäetaguse vallas eramaja põlengus eakas naine ja päev varem nõudis Kohtla-Järvel puhkenud kortermaja tulekahju samuti eaka naise elu.

«Eelmine aasta meil ühtegi hukkunut [jõulu]pühade ajal ei olnud ja sel aastal tervelt viis. See on väga palju, Eesti-suguse riigi jaoks on seda liiga palju. Me ei saa endale lubada sellist asja,» rääkis Põhja päästekeskuse vastutav korrapidaja Tiit Umbsaar «Aktuaalsele kaamerale».

Politsei oli eelmisel nädalal pikkade pühade ajal väljas suuremate jõududega ning pööras enim tähelepanu liiklusturvalisusele, muu hulgas kõrvaldati liiklusest sadakond roolijoodikut.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Janek Laaneväli kinnitas pressiesindaja vahendusel, et suuremate jõududega on politsei väljas ka aastavahetusel.

Laaneväli märkis, et kuna jõule tähistatakse enamasti pereringis, mööduvad need avaliku korra poolest rahulikult. Küll aga sõidetakse tema sõnul palju, olgu lähedastele külla või viimase hetke jõuluoste tegema. Seekord olid ka teeolud kohati päris rasked ja seetõttu pööras politsei tema sõnul enim tähelepanu liiklusturvalisusele.

Laanevälja sõnul eemaldasid korrakaitsjad eelmisel nädalal liiklusest sadakond joobes autojuhti, seda nii tavatöö käigus kui ka politseioperatsioonidel «Kõik puhuvad».

Jõululaupäevast kuni laupäevani toimus Eesti eri paigus 13 liiklusõnnetust, kus sai vigastada kümmekond inimest. Raskeim õnnetus juhtus reede pärastlõunal, kui Kõrve-Toila maanteel hukkus kahe sõiduki kokkupõrkes kaasreisija, 79-aastane naine. Esialgse info järgi põhjustas liiklusõnnetuse teeolude kohta liiga suur sõidukiirus, kuid täpsemad asjaolud teeb politsei kindlaks kriminaalmenetluse käigus.

Pühade ajal on liikvel olnud ka libapolitseinikud, kelle tegevusest sai politsei ainuüksi jõululaupäeval kümmekond teadet, ja neid lisandus veel ka nädalavahetusel. Ühel juhul maksis inimene Ida-Virumaal tegutsenud kelmidele lausa 20 000 eurot.

Politsei palub kõigil, kellele helistavad politseiniku või advokaadina esinevad inimesed, teatavad lähedase põhjustatud liiklusõnnetusest ja nõuavad kriminaalmenetlusest hoidumiseks või kannatanule maksmiseks suuremat summat sularaha, fikseerida võimaluse korral sissetuleva kõne number, edastada info politsei lühinumbrile 110 ja mitte maksta mingisugust raha.

Seotud lood
    27.12.2014 30.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto