P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pikad pühad, nukrad numbrid

Pikad pühad, nukrad numbrid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Selles Harjumaa Rae valla aiamaja põlengus hukkus laupäeva hommikul kolm inimest.
Selles Harjumaa Rae valla aiamaja põlengus hukkus laupäeva hommikul kolm inimest. Foto: Mihkel Maripuu

Tänavu olid jõulupühad ohvriterohked: tulekahjudes hukkus teisipäevast laupäevani viis inimest. Neist kaks jäid tulle Ida-Virumaal, Tallinnas Suur-Sõjamäel aga leidsid päästjad üht põlevat suvilat kustutades kolm surnukeha. Liikluses hukkus üks inimene.

Häirekeskus sai laupäeva hommikul teate, et Harjumaal Rae vallas Soodevahe külas Lennuradari teel põleb lahtise leegiga aiamaja, kus võivad sees olla inimesed. Põhja päästekeskuse pressiesindaja sõnul oli tegu ühekordse väikese hoonega, kus elektrit ei olnud.

Päästjad leidsid hoonest hukkununa esmalt kaks ning järelkustutustööde käigus ka kolmanda inimese. Aiamaja hävis tulekahjus pea täielikult.

Pressiesindaja sõnul oli menetlejal raske öelda, mis võis traagilise põlengu põhjustada. Õnnetuse täpsemad asjaolud ja tulekahju põhjuse selgitab välja menetlus.

Jõululaupäeval hukkus Ida-Virumaal Mäetaguse vallas eramaja põlengus eakas naine ja päev varem nõudis Kohtla-Järvel puhkenud kortermaja tulekahju samuti eaka naise elu.

«Eelmine aasta meil ühtegi hukkunut [jõulu]pühade ajal ei olnud ja sel aastal tervelt viis. See on väga palju, Eesti-suguse riigi jaoks on seda liiga palju. Me ei saa endale lubada sellist asja,» rääkis Põhja päästekeskuse vastutav korrapidaja Tiit Umbsaar «Aktuaalsele kaamerale».

Politsei oli eelmisel nädalal pikkade pühade ajal väljas suuremate jõududega ning pööras enim tähelepanu liiklusturvalisusele, muu hulgas kõrvaldati liiklusest sadakond roolijoodikut.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Janek Laaneväli kinnitas pressiesindaja vahendusel, et suuremate jõududega on politsei väljas ka aastavahetusel.

Laaneväli märkis, et kuna jõule tähistatakse enamasti pereringis, mööduvad need avaliku korra poolest rahulikult. Küll aga sõidetakse tema sõnul palju, olgu lähedastele külla või viimase hetke jõuluoste tegema. Seekord olid ka teeolud kohati päris rasked ja seetõttu pööras politsei tema sõnul enim tähelepanu liiklusturvalisusele.

Laanevälja sõnul eemaldasid korrakaitsjad eelmisel nädalal liiklusest sadakond joobes autojuhti, seda nii tavatöö käigus kui ka politseioperatsioonidel «Kõik puhuvad».

Jõululaupäevast kuni laupäevani toimus Eesti eri paigus 13 liiklusõnnetust, kus sai vigastada kümmekond inimest. Raskeim õnnetus juhtus reede pärastlõunal, kui Kõrve-Toila maanteel hukkus kahe sõiduki kokkupõrkes kaasreisija, 79-aastane naine. Esialgse info järgi põhjustas liiklusõnnetuse teeolude kohta liiga suur sõidukiirus, kuid täpsemad asjaolud teeb politsei kindlaks kriminaalmenetluse käigus.

Pühade ajal on liikvel olnud ka libapolitseinikud, kelle tegevusest sai politsei ainuüksi jõululaupäeval kümmekond teadet, ja neid lisandus veel ka nädalavahetusel. Ühel juhul maksis inimene Ida-Virumaal tegutsenud kelmidele lausa 20 000 eurot.

Politsei palub kõigil, kellele helistavad politseiniku või advokaadina esinevad inimesed, teatavad lähedase põhjustatud liiklusõnnetusest ja nõuavad kriminaalmenetlusest hoidumiseks või kannatanule maksmiseks suuremat summat sularaha, fikseerida võimaluse korral sissetuleva kõne number, edastada info politsei lühinumbrile 110 ja mitte maksta mingisugust raha.

Tagasi üles