Sisukord
Arvamus
Tänane leht

Postimees 1930. aastal: jõulukombeid Pariisi bulvaaridel

1 min lugemist

Ainult kaht püha pühitsetakse Pariisis eriti omapäraselt ja kärarikkalt. Esiteks rahvuspüha 14. juulil, Bastille’i hävitamise päeva ja teiseks jõuluid. Esimest pühitsetakse vahetpidamata 3 päeva ja 3 ööd.

Tellijale Tellijale

Ettevalmistuste tegemine jõuluiks algab juba novembri lõpul. Juba siis hakkab kiiremalt tuksuma selle hiiglalinna süda, kuna kõiki tehinguid ja toiminguid sooritatakse teatud palvikulise inertsiga. Pariisis, kus nii-kui-nii juba ülirohkesti igasuguseid valgusreklaame, tekib kord-korralt uusi juurde, nii et enne suuri pühi kujutab hiiglalinn endast suurt tuledemerd, kui tegutseva vulkaani kraaterit. See on pühade-eelne reklaam. Siin on ühendatud raha, kunstnike fantaasia, inseneride teravmeelsus ja elektrotehnikute leidlikkus, et luua muinasjutulisi stseene 1001 öö legendest. Käesolevate jõulude valgusreklaamid ületavad kindlasti ka kõige suuremate ja kuulsamate teatrite hiiglalavastusi.

Kui Pariisi värviküllus ja sära on alati tõmmanud ligi tuhandeid ja miljoneid imestajaid, siis pühade eelne maailmalinn otse kisub oma heldusega, tulede säraga, hullustustega. Kogu linn nagu naeraks, kutsuks, meelitaks ja luuletaks tule-poeeme. Pariisi taevalt on võetud võimalus pimeneda.

29.12.2014 31.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto