Sisukord
Tänane leht
Tänane leht

Juba Konrad Mägi käis Ateneumis

4 min lugemist
Näitusele sisenejaid tervitab Jean Sibelius isiklikult. FOTO: Kansallisgalleria / Hannu Pakarinen

Susanna Pettersson naasis sügisel kodumaale, et asuda ametisse Ateneumi kunstimuuseumi juhatajana. Enne seda juhtis tarmukas kunstiajaloo doktor Soome Londoni Instituuti, veel varem aga Alvar Aalto sihtasutust ja Alvar Aalto muuseumi. Tema esimene sütitav sõnavõtt uues ametis jääb näituse «Sibelius ja kunstimaailm» avamiselt kauaks meelde – ühes viitega Soome kolmele vägevale S-tähega algavale sümbolile: sisu, saun ja Sibelius.

Postimees kohtus jõulude eel Petterssoniga, et rääkida Helsingi (kunsti)muuseumidest, Ateneumist ja ka Guggenheimi võimalikust tulekust Soome lahe põhjakaldale.

Tellijale Tellijale

Kas ja milliseid uuendusi on teil kavas Ateneumis ellu viia? Milliseid põnevaid näitusi ja üritusi on lähiaastail oodata?

Keskendume endisest enam tervikliku muuseumikogemuse loomisele. Tuleval aastal on meie suurnimed fotokunsti meistrid Ismo Hölttö ja Henri Cartier-Bresson. Suvel tõstame omalt poolt esile Soome ja Norra 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi kunsti, tuues välja muistendeid, muinasjutte, lugusid ja müüte. Kavandame uut kogude väljapanekut, mille avame 2016. aasta alguses. Näitustele ja üritustele lisaks on meie ülesandeks kunsti uurimine. Nagu teada, annab iga näitus uusi teadmisi ja vastuseid varem lahendamata küsimustele.

29.12.2014 31.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto