Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.01.2015
Eesti Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Tõusid nii maksud kui ka toetused Dilbert Tagakülg Liikluses vähenes kannatanute arv, õnnetusi oli aga rohkem Eesti lühiuudised 0301esikülg Tuli võttis kolme inimese elu Eesti lühiuudised Lohesurfarid ja rannal uudistajad nautisid tuult Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Majandus Hotellipidudel vahetus osa külastajaskonnast Kinnisvaraturg on kinni jooksnud Pensionifondidel oli väga hea aasta Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda Välismaa Välismaa lühiuudised Enamikku lennuõnnetuse ohvritest pole leitud Filmi «Tagasi tulevikku» prognoose aastaks 2015 Vahemerest sai tuhandetele inimestele märg haud Analüütikud ennustavad sünget aastat Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Arvamus Vabariigi president: ärgem leppigem poolikute rehkendustega Anneli Ammas: ärge uskuge peaministri ähvardusi Presidentide kõned: alampolkovnik Putinil on «olümpiavõit», teistel on mured Postimees 1925. aastal Juhtkiri: Eesti liiklusohutus vajab uut ambitsioonikat hüpet Päeva karikatuur Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Kultuur Vindid Vintide dünastiast Sport Spordi lühiuudised Jalgpalli superklubi – väärt äriplaan? Tour de Ski: kas võitjad ette teada? Kas Bengalsi mängujuht Dalton saab koerast paremaks? Kuldpall leidis endale õiglase koha Konstantin Vassiljevi käes Tarbija Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda AK Postimehe parimad Postimehe veebikeskkondade loetuimad uudised 2014 Aasta kokkuvõte: 10:2 postimehe kasuks Päev postimehega Mobiilne internet tõi veebimeediasse plahvatusliku kasvu Armsad Postimehe lugejad! Hea kujundus aitab ajalehte lugeda Iga päev noateral Postimehe lipukiri: kõik on võimalik Kindlustunne ja riskijulgus Postimees Pluss – rohkem kui lihtsalt Postimees Arter Horoskoop «Mandariinide» unenägu saab ilmsiks Arter soovitab Eesti mitmekülgseimad naised Head uut aastat! Kes on need moekuulutajad arvutiekraanilt? Alga aastat eksootikaga, tee Maroko stiilis kalkunipada «Mis? Kus? Millal?» alustab taas Söögikoht: talveromantika Toompea nõlval Mooni menüüst: lõhe kulebjaaka ahjupeediga Suur Arteri aastahoroskoop: mida ennustavad tähed sulle? Tai paneb proovile ränduri üllatustaluvuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. See alkohoolne jook oli Nõukogude Liidu kauaaegse juhi, 2013. aastal ülevenemaalisel küsitlusel 20. sajandi Venemaa parimaks riigijuhiks valitud Leonid Brežnevi lemmikjook. Kuna jook sisaldas mürgist ja organismile ohtlikku kumariini, keelustasid Ameerika Ühendriigid 1978. aastal selle joogi importimise. Mis jook?

2. Tim Stevens on briti kirjanik, kelle teoste peategelaseks on Briti salateenistuse agent John Purkiss. Tema esimese raamatu «Rotipüüdja» ilmutas kirjastus Varrak mullu Lauri Saaberi tõlkes ka eesti keeles. Kus toimub põneviku tegevus?

3. See meri eraldab Uus-Meremaad Austraaliast. Kuigi vahemaa on umbes 2000 kilomeetrit, kutsuvad austraallased ja uusmeremaalased merd kraaviks (The Ditch). Mis meri?

4. Paika on esimest korda mainitud kõrtsikohana Thor Bruggen 1502. aastal. Koht oli siis Liivi ordu valitsemisalas. Praeguse linna territooriumil oli vanasti kolm mõisa: Peuthofi kirikumõis (Päite), Türseli (Türsamäe) rüütlimõis ja praeguse linnanimega poolmõis. Mis linn?

5. Mis aastal oli laulupeol esimest korda kavas «Tuljak»?

------------

Vastused:

1. Zubrovka.

2. Eestis.

3. Tasmani meri.

4. Sillamäe.

5. 1928. aastal, IX üldlaulupeol.

Seotud lood
    31.12.2014 05.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto