Sisukord
Välismaa
Tänane leht
03.01.2015
Eesti Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Tõusid nii maksud kui ka toetused Dilbert Tagakülg Liikluses vähenes kannatanute arv, õnnetusi oli aga rohkem Eesti lühiuudised 0301esikülg Tuli võttis kolme inimese elu Eesti lühiuudised Lohesurfarid ja rannal uudistajad nautisid tuult Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Majandus Hotellipidudel vahetus osa külastajaskonnast Kinnisvaraturg on kinni jooksnud Pensionifondidel oli väga hea aasta Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda Välismaa Välismaa lühiuudised Enamikku lennuõnnetuse ohvritest pole leitud Filmi «Tagasi tulevikku» prognoose aastaks 2015 Vahemerest sai tuhandetele inimestele märg haud Analüütikud ennustavad sünget aastat Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Arvamus Vabariigi president: ärgem leppigem poolikute rehkendustega Anneli Ammas: ärge uskuge peaministri ähvardusi Presidentide kõned: alampolkovnik Putinil on «olümpiavõit», teistel on mured Postimees 1925. aastal Juhtkiri: Eesti liiklusohutus vajab uut ambitsioonikat hüpet Päeva karikatuur Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Kultuur Vindid Vintide dünastiast Sport Spordi lühiuudised Jalgpalli superklubi – väärt äriplaan? Tour de Ski: kas võitjad ette teada? Kas Bengalsi mängujuht Dalton saab koerast paremaks? Kuldpall leidis endale õiglase koha Konstantin Vassiljevi käes Tarbija Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda AK Postimehe parimad Postimehe veebikeskkondade loetuimad uudised 2014 Aasta kokkuvõte: 10:2 postimehe kasuks Päev postimehega Mobiilne internet tõi veebimeediasse plahvatusliku kasvu Armsad Postimehe lugejad! Hea kujundus aitab ajalehte lugeda Iga päev noateral Postimehe lipukiri: kõik on võimalik Kindlustunne ja riskijulgus Postimees Pluss – rohkem kui lihtsalt Postimees Arter Horoskoop «Mandariinide» unenägu saab ilmsiks Arter soovitab Eesti mitmekülgseimad naised Head uut aastat! Kes on need moekuulutajad arvutiekraanilt? Alga aastat eksootikaga, tee Maroko stiilis kalkunipada «Mis? Kus? Millal?» alustab taas Söögikoht: talveromantika Toompea nõlval Mooni menüüst: lõhe kulebjaaka ahjupeediga Suur Arteri aastahoroskoop: mida ennustavad tähed sulle? Tai paneb proovile ränduri üllatustaluvuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vahemerest sai tuhandetele inimestele märg haud

2 min lugemist
Itaalia rannavalve juhtis sadu sisserännanuid vedanud ja ilma meeskonnata seilanud Blue Sky M-i Gallipoli sadamasse. FOTO: SCANPIX

Kui veel mõne aasta eest avaldasid ebaseaduslikud sisserändajad enim survet Kreeka-Türgi maismaapiirile ning näiteks 2012. aastal moodustasid sealsed piiriületused 90 protsenti kõigist Euroopa Liidus registreeritud ebaseaduslikest piiriületustest, siis praeguseks on hüppeliselt kasvanud migrantide surve Itaaliale.

Tellijale Tellijale

Mullu pidi Itaalia Vahemerel päästma üle 170 000 inimese, kuid ohtlikul teekonnal hukkusid ilmselt tuhanded. ÜRO andmetel oli detsembri alguseks mullu Vahemerd ületades hukkunud ligi 3500 migranti. Võrdluseks, 2013. aastal oli hukkunuid üle 600.

Ohvrite täpset arvu ei tea küll keegi, kuid põgeniketulva eesliinil asuva Malta peaminister Joseph Muscat on võrrelnud Vahemerd surnuaiaga. Nii Itaalia kui ka Malta on palunud põgenikelaine tõttu ELi liikmesriikidelt senisest suuremat abi, kuid liidu tee ühtse immigratsiooni- ja asüülipoliitika suunas on konarlik.

31.12.2014 05.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto