Sisukord
Jalgpall
Tänane leht
03.01.2015
Eesti Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Tõusid nii maksud kui ka toetused Dilbert Tagakülg Liikluses vähenes kannatanute arv, õnnetusi oli aga rohkem Eesti lühiuudised 0301esikülg Tuli võttis kolme inimese elu Eesti lühiuudised Lohesurfarid ja rannal uudistajad nautisid tuult Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Majandus Hotellipidudel vahetus osa külastajaskonnast Kinnisvaraturg on kinni jooksnud Pensionifondidel oli väga hea aasta Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda Välismaa Välismaa lühiuudised Enamikku lennuõnnetuse ohvritest pole leitud Filmi «Tagasi tulevikku» prognoose aastaks 2015 Vahemerest sai tuhandetele inimestele märg haud Analüütikud ennustavad sünget aastat Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Arvamus Vabariigi president: ärgem leppigem poolikute rehkendustega Anneli Ammas: ärge uskuge peaministri ähvardusi Presidentide kõned: alampolkovnik Putinil on «olümpiavõit», teistel on mured Postimees 1925. aastal Juhtkiri: Eesti liiklusohutus vajab uut ambitsioonikat hüpet Päeva karikatuur Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Kultuur Vindid Vintide dünastiast Sport Spordi lühiuudised Jalgpalli superklubi – väärt äriplaan? Tour de Ski: kas võitjad ette teada? Kas Bengalsi mängujuht Dalton saab koerast paremaks? Kuldpall leidis endale õiglase koha Konstantin Vassiljevi käes Tarbija Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda AK Postimehe parimad Postimehe veebikeskkondade loetuimad uudised 2014 Aasta kokkuvõte: 10:2 postimehe kasuks Päev postimehega Mobiilne internet tõi veebimeediasse plahvatusliku kasvu Armsad Postimehe lugejad! Hea kujundus aitab ajalehte lugeda Iga päev noateral Postimehe lipukiri: kõik on võimalik Kindlustunne ja riskijulgus Postimees Pluss – rohkem kui lihtsalt Postimees Arter Horoskoop «Mandariinide» unenägu saab ilmsiks Arter soovitab Eesti mitmekülgseimad naised Head uut aastat! Kes on need moekuulutajad arvutiekraanilt? Alga aastat eksootikaga, tee Maroko stiilis kalkunipada «Mis? Kus? Millal?» alustab taas Söögikoht: talveromantika Toompea nõlval Mooni menüüst: lõhe kulebjaaka ahjupeediga Suur Arteri aastahoroskoop: mida ennustavad tähed sulle? Tai paneb proovile ränduri üllatustaluvuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jalgpalli superklubi – väärt äriplaan?

2 min lugemist
Kaarel Täll FOTO: Liis Treimann

Töötud jalgpallurid said Eesti möödunud vutiaasta üheks märksõnaks. Koondises aastate jooksul põhiraskust kandnud mängumehed sattusid väga erinevatel põhjustel olukorda, kus nad jäid oma klubides ilma mänguajast ja lepingutest.

Tellijale Tellijale

Miks aga ei suuda Eesti klubid antud võimalust ära kasutada ja mehi oma ridadesse palgata? Praegu oleks parim võimalus luua nn superklubi, mis võiks jõuda näiteks Euroopa liiga alagrupifaasi ning tuua Eesti jalgpallile kuulsust ja raha. Kui kuskil spordis üldse tasuta raha jagatakse, siis on see jalgpall. Euroopa katusorganisatsioon UEFA on pururikas ning üsna heldelt premeeritakse ka oma võistlustel osalejaid.

Kui näiteks Eesti jalgpalli viimaste aastate valitseja Tallinna Levadia suudaks eelarvet suurendada 600 000 euro võrra, siis saaks palgata kümme meest, kellele pakkuda 5000 euro suurust kuupalka. Usun, et sellise summa eest oleks valmis paljud Eesti parimad pojad kodumaal mängima. Möödunud nädalal tõdes Sergei Zenjov Postimehe veergudel, et hea meelega teeks ta jalgpalluritööd kodus perekonna juures. Kui Eesti liiga tase seda vaid lubaks.

Liiga taset superklubi loomine muidugi ei tõstaks. Pigem muutuks kodused meistrivõistlused igavamaks. Kui aga Zenjovil tekiks iga nädal võimalus mängida Euroopa liiga alagrupiturniiril, siis usun, et ta oleks nõus Levadia, Flora või Nõmme Kalju särki kandma küll. Eriti kui palk oleks motiveeriv.

31.12.2014 05.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto