Tagakülg

Amuuri leopardid. FOTO: Signe Kalgan

Juubeliaasta sai läbi

Vaatamata suvistele ilmauperpallidele – tavatult külmale juunile, kuivale ja rannamõnusid pakkuvale juulile ning ülivihmasele augustile – oli loomaaia külastatavus möödunud juubeliaastal hea: mullu sai loomaaia tegemistest vahetult osa 350 000 inimest.

Tallinna loomaaia, loomaaiasõprade ja loomaaiakülastajate ühise saavutusena koguti ja saadeti rahvusvahelise amuuri leopardi (mõned neist pildil) liigikaitseprogrammi toetuseks 4200 eurot. Loomaaia polaariumi piirkonda kavandatava jääkarude uue kodu rajamiseks on annetustena kogutud juba ligi 90 000 eurot.

28. detsembril loomaaialoomi ja -külastajaid rõõmustanud Eestimaa Jõuluvanade Ühenduse 13 jõulutaati ja -memme jagasid loomaaiasõpradest päkapikkude valmistatud kingitusi hiirtest elevantideni ning meelitasid loomaaeda lustist osa saama pea pool tuhat külastajat. Osa külastajate toodud maitsvaid kingitusi on veel alles – loomad saavad neid jaokaupa kätte, et põnevust ja maiustamist jätkuks kauemaks.

Aastavahetuse ilutulestik loomaaialoomadele suuri üleelamisi ei põhjustanud, vaid šimpansid olid hommikul närvilisemad kui tavaliselt. Elevantidele aga pandi magamisboksidesse turbakuhilad, et nad saaksid end vajadusel turvast loopides välja elada.

Täna: postimees.ee

jälgib, kui tugevaks osutub Eestisse jõudnud torm.

Esmaspäeval Postimehes

«Kasu» küljel võrreldakse Eesti spaade pakette.

Seotud lood
    31.12.2014 05.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto