Kas Bengalsi mängujuht Dalton saab koerast paremaks?

Cincinnati Bengalsi mängujuht Andy Dalton. FOTO: Scanpix

Ajakirjandus võib teinekord olla jõhker. USA telekanali CBS ekspert alustas Ameerika jalgpalli liiga (NFL) pühapäevase play-off-kohtumise Indianapolis Colts – Cincinnati Bengals ülevaadet küsimusega lugejale: «Kas teil on koer? Kui on, tundke uhkust, sest teie koeral on sama palju võite play-off’is kui Bengalsi mängujuhil Andy Daltonil. Ja Bengalsi peatreeneril Marvin Lewisel. Seega hoolitsege oma peni eest, ta väärib seda.»

Tellijale Tellijale

Eelnevas lõigus polnud sõnagi valet. Daltoni skoor play-off’ides on 0:3, Lewisel 0:5 ning mitte keegi teine peale nende enda ei saa teha midagi selleks, et olla paremad suvalisest koerast.

Muide, ka Bengalsi fännid vääriksid lugupidavat kohtlemist ehk võimalust tunda võidurõõmu ka pärast põhihooaega. Viimati juhtus see 1991. aasta jaanuaris.

Kolmes kaotatud play-off-kohtumises on Dalton visanud vaid ühe touchdown’i, kuid andnud kuus valesöötu. Kohutavad arvud jah, kuid siinkohal ei saa süüdistada pelgalt mängujuhti, sest kõigil kolmel juhul on Bengals loobunud tavapärasest rünnakufilosoofiast ning tegutsenud nii, nagu oleks Daltoni asemel platsil maailma parim quarterback. Treenerid panid Daltoni viskama keskmiselt 41 korda mängu jooksul, kuigi on selge, et mees ei vea välja. Ajalugu on näidanud – üle 30 söödu tähendab Bengalsile kindlat kaotust. Tänavusel põhihooajal lennutas Dalton palli vaid ühel juhul üle 30 korra ja mis juhtus? Meeskond sai Coltsilt häbiväärse keretäie 0:27.

31.12.2014 05.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto