Sisukord
Majandus
Tänane leht
03.01.2015
Eesti Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Tõusid nii maksud kui ka toetused Dilbert Tagakülg Liikluses vähenes kannatanute arv, õnnetusi oli aga rohkem Eesti lühiuudised 0301esikülg Tuli võttis kolme inimese elu Eesti lühiuudised Lohesurfarid ja rannal uudistajad nautisid tuult Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Majandus Hotellipidudel vahetus osa külastajaskonnast Kinnisvaraturg on kinni jooksnud Pensionifondidel oli väga hea aasta Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda Välismaa Välismaa lühiuudised Enamikku lennuõnnetuse ohvritest pole leitud Filmi «Tagasi tulevikku» prognoose aastaks 2015 Vahemerest sai tuhandetele inimestele märg haud Analüütikud ennustavad sünget aastat Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Arvamus Vabariigi president: ärgem leppigem poolikute rehkendustega Anneli Ammas: ärge uskuge peaministri ähvardusi Presidentide kõned: alampolkovnik Putinil on «olümpiavõit», teistel on mured Postimees 1925. aastal Juhtkiri: Eesti liiklusohutus vajab uut ambitsioonikat hüpet Päeva karikatuur Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Kultuur Vindid Vintide dünastiast Sport Spordi lühiuudised Jalgpalli superklubi – väärt äriplaan? Tour de Ski: kas võitjad ette teada? Kas Bengalsi mängujuht Dalton saab koerast paremaks? Kuldpall leidis endale õiglase koha Konstantin Vassiljevi käes Tarbija Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda AK Postimehe parimad Postimehe veebikeskkondade loetuimad uudised 2014 Aasta kokkuvõte: 10:2 postimehe kasuks Päev postimehega Mobiilne internet tõi veebimeediasse plahvatusliku kasvu Armsad Postimehe lugejad! Hea kujundus aitab ajalehte lugeda Iga päev noateral Postimehe lipukiri: kõik on võimalik Kindlustunne ja riskijulgus Postimees Pluss – rohkem kui lihtsalt Postimees Arter Horoskoop «Mandariinide» unenägu saab ilmsiks Arter soovitab Eesti mitmekülgseimad naised Head uut aastat! Kes on need moekuulutajad arvutiekraanilt? Alga aastat eksootikaga, tee Maroko stiilis kalkunipada «Mis? Kus? Millal?» alustab taas Söögikoht: talveromantika Toompea nõlval Mooni menüüst: lõhe kulebjaaka ahjupeediga Suur Arteri aastahoroskoop: mida ennustavad tähed sulle? Tai paneb proovile ränduri üllatustaluvuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hotellipidudel vahetus osa külastajaskonnast

1 min lugemist

Tallinna esindushotellides kõlas aastavahetusel vähem venekeelset juttu kui eelnevatel kordadel. Selle peamine põhjus oli idanaabritest turistide hulga tuntav vähenemine.

Meritoni hotelli müügidirektor Olle Selliov ütles, et suurem osa tubadest oli aastavahetusel külalisi täis, kuid erinevalt varasematest aastatest oli venelaste kõrval ka soomlasi.

«Kui varem on hotell olnud sajaprotsendiliselt välja müüdud, siis nüüd kujuneb täitumuseks kuni 4. jaanuarini 65–70 protsenti,» lausus ta. «Otsustasime võtta riski ja varem kavandatud venekeelset programmi ümber tegema ei hakanud. See risk õigustas ennast, sest kohalikud venelased ostsid ligi kolmandiku vana-aasta ürituse piletitest.»

Olümpia hotell jäi kindlaks venekeelsele aastavahetusprogrammile. Turundusdirektor Vitali Makejevi sõnul oli hotelli täitumus vana-aastaõhtul 99 protsenti.

«Tavapärasel vene uusaastapeol osales ligi 230 külalist. Nendele, kes venekeelset programmi ei soovinud, pakkusime pidulikku õhtusööki ilma programmita – selle pakkumise võttis vastu ligi 200 külastajat,» rääkis ta.

Kui 2013. aasta lõpus kõlas Viru hotelli aastavahetusprogrammis vaid vene keel, siis seekord lisandusid ka eesti-, soome- ja ingliskeelsed etteasted.

«Aastavahetusel ööbis meil 1500 turisti, mis oli tunduvalt vähem kui eelmisel aastal. Selline asjade käik sai meile selgeks juba pool aastat tagasi, kui Venemaa turismifirmad hakkasid üksteise järel pankrotti minema,» märkis kommunikatsioonijuht Peep Ehasalu.

«Vana-aasta kabareeõhtu müüsime välja tänu sellele, et kui varem pakkusime programmi ja hotelli koos, siis nüüd lõime piletid lahku. Niimoodi võitsime enda juurde ka kohalikke pidutsejaid,» lisas ta.

Seotud lood
    31.12.2014 05.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto