Sisukord
Majandus
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hotellipidudel vahetus osa külastajaskonnast

1 min lugemist

Tallinna esindushotellides kõlas aastavahetusel vähem venekeelset juttu kui eelnevatel kordadel. Selle peamine põhjus oli idanaabritest turistide hulga tuntav vähenemine.

Meritoni hotelli müügidirektor Olle Selliov ütles, et suurem osa tubadest oli aastavahetusel külalisi täis, kuid erinevalt varasematest aastatest oli venelaste kõrval ka soomlasi.

«Kui varem on hotell olnud sajaprotsendiliselt välja müüdud, siis nüüd kujuneb täitumuseks kuni 4. jaanuarini 65–70 protsenti,» lausus ta. «Otsustasime võtta riski ja varem kavandatud venekeelset programmi ümber tegema ei hakanud. See risk õigustas ennast, sest kohalikud venelased ostsid ligi kolmandiku vana-aasta ürituse piletitest.»

Olümpia hotell jäi kindlaks venekeelsele aastavahetusprogrammile. Turundusdirektor Vitali Makejevi sõnul oli hotelli täitumus vana-aastaõhtul 99 protsenti.

«Tavapärasel vene uusaastapeol osales ligi 230 külalist. Nendele, kes venekeelset programmi ei soovinud, pakkusime pidulikku õhtusööki ilma programmita – selle pakkumise võttis vastu ligi 200 külastajat,» rääkis ta.

Kui 2013. aasta lõpus kõlas Viru hotelli aastavahetusprogrammis vaid vene keel, siis seekord lisandusid ka eesti-, soome- ja ingliskeelsed etteasted.

«Aastavahetusel ööbis meil 1500 turisti, mis oli tunduvalt vähem kui eelmisel aastal. Selline asjade käik sai meile selgeks juba pool aastat tagasi, kui Venemaa turismifirmad hakkasid üksteise järel pankrotti minema,» märkis kommunikatsioonijuht Peep Ehasalu.

«Vana-aasta kabareeõhtu müüsime välja tänu sellele, et kui varem pakkusime programmi ja hotelli koos, siis nüüd lõime piletid lahku. Niimoodi võitsime enda juurde ka kohalikke pidutsejaid,» lisas ta.

Seotud lood
    14.02.2020 16.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto