Sisukord
Majandus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hotellipidudel vahetus osa külastajaskonnast

1 min lugemist

Tallinna esindushotellides kõlas aastavahetusel vähem venekeelset juttu kui eelnevatel kordadel. Selle peamine põhjus oli idanaabritest turistide hulga tuntav vähenemine.

Meritoni hotelli müügidirektor Olle Selliov ütles, et suurem osa tubadest oli aastavahetusel külalisi täis, kuid erinevalt varasematest aastatest oli venelaste kõrval ka soomlasi.

«Kui varem on hotell olnud sajaprotsendiliselt välja müüdud, siis nüüd kujuneb täitumuseks kuni 4. jaanuarini 65–70 protsenti,» lausus ta. «Otsustasime võtta riski ja varem kavandatud venekeelset programmi ümber tegema ei hakanud. See risk õigustas ennast, sest kohalikud venelased ostsid ligi kolmandiku vana-aasta ürituse piletitest.»

Olümpia hotell jäi kindlaks venekeelsele aastavahetusprogrammile. Turundusdirektor Vitali Makejevi sõnul oli hotelli täitumus vana-aastaõhtul 99 protsenti.

«Tavapärasel vene uusaastapeol osales ligi 230 külalist. Nendele, kes venekeelset programmi ei soovinud, pakkusime pidulikku õhtusööki ilma programmita – selle pakkumise võttis vastu ligi 200 külastajat,» rääkis ta.

Kui 2013. aasta lõpus kõlas Viru hotelli aastavahetusprogrammis vaid vene keel, siis seekord lisandusid ka eesti-, soome- ja ingliskeelsed etteasted.

«Aastavahetusel ööbis meil 1500 turisti, mis oli tunduvalt vähem kui eelmisel aastal. Selline asjade käik sai meile selgeks juba pool aastat tagasi, kui Venemaa turismifirmad hakkasid üksteise järel pankrotti minema,» märkis kommunikatsioonijuht Peep Ehasalu.

«Vana-aasta kabareeõhtu müüsime välja tänu sellele, et kui varem pakkusime programmi ja hotelli koos, siis nüüd lõime piletid lahku. Niimoodi võitsime enda juurde ka kohalikke pidutsejaid,» lisas ta.

Seotud lood
    17.02.2020 18.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto