Sisukord
Eesti
Postimees
05.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul mälestati Vabadussõjas võidelnuid Vanaisa ei mõista, miks naine lastega välja ei pääsenud 0501esikülg Tagakülg Kersti Esnar: perearsti teenuste ring peaks olema laiem Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Rukkiaasta algas hiigelpika leiva lahtilõikamisega Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Mees, keda seaduse silmis pole juba aastaid olemas Majandus Turbulentsete aegade eripära Mida ootate aastalt 2015? Mulluse täpseima majandusprognoosi tegi LHV Pank Majanduse selle aasta suurim mõjutaja on välisnõudlus Välismaa Läti muretseb Venemaa kõhualuse pärast Eesti sugulaskeelte olukord Venemaal halveneb Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: ennustamise võlud ja valud Vastulause: Reformierakond puhkab loorberitel Avo-Rein Tereping: muusika, mis kaunistab vaikust (1) Ahto Lobjakas: sadul ükssarve seljas Päeva karikatuur Aarne Seppel: katuseraha needmine Tanel Ader: osaühing Eesti Vabariik Kultuur Enim köitis ostjaid Kersna raamat Sport Spordi lühiuudised Kindlad medalivõitjad, kodused intriigid ja põrumised Kanepi eestkäsi on endiselt võimas Pärnul oli raske nädalavahetus, TTÜ heas hoos Tarbija Kuhu väsinud vaim ja keha lõõgastuma viia? Tartu Eralasteaial lasub pettusekahtlus Mõtlemapanevad lood metsikust toidust Sõpruskond lendab ookeani taha Eesti muusikat tutvustama Algab rahvusarhiivi uue peahoone ehitus Esmaspäeva kommentaar. Vahur Kalmre: perekonnata linn Jüri-Ott Salm: eelarvestus linnas Aasta lind. Viu tegi endale ise nime Üks puu ravib ja teine viib koomasse Aasta loom tuhnib aasta mullas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. John Seward Johnsoni maailmakuulsat skulptuuri võib näha mitmes paigas: Sarasotas, San Diegos, Pearl Harboris, Hamiltonis ja Caenis. Mereväelase ja meditsiiniõe suudlus skulptuuri raiutuna on olnud üsnagi kõmuline. Mis on selle skulptuuri nimi?

2. See 1952. aastal valminud film räägib filmiprodutsendist, kes teeb edukaid filme, aga muudab oma vaenlasteks kõik, kellega koos töötab. Film pälvis viis Oscarit ja on kõigi aegade enim Oscareid pälvinud film nendest, mis pole saanud parima filmi Oscarit. Mis film?

3. Viskiklubi USB märgisel (autor Kadri Mälk) on üks konkreetne viski koos õhumulliga. Selle tootja (nimi)vabriku juures kuulub klubile ka kinnisvara, milleks on ühe ruutjala (0,09 m2) suurune maatükk. Mis viski?

4. Transnistria Moldaavia Vabariigis lasti 22. augustil 2014 käibele uued mündid. Üherublase ümmarguse mündi esiküljel on kujutatud Aleksandr Suvorov, kolmerublasel ruudukujulisel mündil François-Paul Sainte de Wollant, viierublasel viisnurksel mündil Pjotr Rumjantsev-Zadunaiski ja kümnerublasel kuusnurksel mündil Katariina II. Lisaks müntide väliskujule on tunnustamata riigi müntidel veel üks eripära. Milline?

5. Maailma pikim luukalaline on tõeline mereelukas. Guinnessi rekordiks on registreeritud koguni 17 meetri pikkune isend. Mis kala?

-----------------------------

Vastused:

1. «Tingimusteta alistumine» («Unconditional surrender»). Rajatud Jaapani üle saavutatud võidu auks Teises maailmasõjas.

2. «Halb ja ilus» («The Bad and the Beautiful»). 1952. aastal valminud filmi režissöör Vincente Minnelli.

3. Laphroaig. Maaomandus asub Islay saarel Šotimaal.

4. Valmistatud plastmassist.

5. Harilik heeringakuningas (Regalecus glesne).

Seotud lood
    03.01.2015 06.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto