Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.01.2015
Eesti Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Tõusid nii maksud kui ka toetused Dilbert Tagakülg Liikluses vähenes kannatanute arv, õnnetusi oli aga rohkem Eesti lühiuudised 0301esikülg Tuli võttis kolme inimese elu Eesti lühiuudised Lohesurfarid ja rannal uudistajad nautisid tuult Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Majandus Hotellipidudel vahetus osa külastajaskonnast Kinnisvaraturg on kinni jooksnud Pensionifondidel oli väga hea aasta Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda Välismaa Välismaa lühiuudised Enamikku lennuõnnetuse ohvritest pole leitud Filmi «Tagasi tulevikku» prognoose aastaks 2015 Vahemerest sai tuhandetele inimestele märg haud Analüütikud ennustavad sünget aastat Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Arvamus Vabariigi president: ärgem leppigem poolikute rehkendustega Anneli Ammas: ärge uskuge peaministri ähvardusi Presidentide kõned: alampolkovnik Putinil on «olümpiavõit», teistel on mured Postimees 1925. aastal Juhtkiri: Eesti liiklusohutus vajab uut ambitsioonikat hüpet Päeva karikatuur Empaatiline vastutaja Opositsionääri saatus Vein, jäätis ja päikesekreem Psühholoogilise kaitse sõdur Kultuur Vindid Vintide dünastiast Sport Spordi lühiuudised Jalgpalli superklubi – väärt äriplaan? Tour de Ski: kas võitjad ette teada? Kas Bengalsi mängujuht Dalton saab koerast paremaks? Kuldpall leidis endale õiglase koha Konstantin Vassiljevi käes Tarbija Tippjuhid lubavad ka uuel aastal töötajate eest hoolt kanda AK Postimehe parimad Postimehe veebikeskkondade loetuimad uudised 2014 Aasta kokkuvõte: 10:2 postimehe kasuks Päev postimehega Mobiilne internet tõi veebimeediasse plahvatusliku kasvu Armsad Postimehe lugejad! Hea kujundus aitab ajalehte lugeda Iga päev noateral Postimehe lipukiri: kõik on võimalik Kindlustunne ja riskijulgus Postimees Pluss – rohkem kui lihtsalt Postimees Arter Horoskoop «Mandariinide» unenägu saab ilmsiks Arter soovitab Eesti mitmekülgseimad naised Head uut aastat! Kes on need moekuulutajad arvutiekraanilt? Alga aastat eksootikaga, tee Maroko stiilis kalkunipada «Mis? Kus? Millal?» alustab taas Söögikoht: talveromantika Toompea nõlval Mooni menüüst: lõhe kulebjaaka ahjupeediga Suur Arteri aastahoroskoop: mida ennustavad tähed sulle? Tai paneb proovile ränduri üllatustaluvuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Iga päev noateral

6 min lugemist
Tiia Luht FOTO: SCANPIX

Igal valdkonnal on omad reeglid – nii järgivad meediaväljaanded eetikakoodeksit, mõni järjekindlamalt kui teine. Lisaks arvestame erinevate seadustega. Kõige selle juures peame olema usaldusväärsed, ning seda oma nägu ja põhimõtteid kaotamata. Usalduse hoidmiseks püüame avaldada kontrollitud ja faktitäpset infot. Lood peavad olema erapooletud, edastades lugejale kogu asjasse puutuva info ka juhul, kui see on kellelegi ebamugav. Kuigi toimetus püüab säilitada sõltumatust toimetusevälistest teguritest, on siiski teatud mõjutajad, millega peame iga päev arvestama.  

Tellijale Tellijale

On olemas meediaga seotud valdkonnad, mida riik muudest innukamalt kaitseb. Esimeses järjekorras tuleb privaatsus – väärtus, mis on oluline meile kõigile. Sügavalt igaühe öelda on, kust algab piir era- ja teistele või ka ülejäänud ühiskonnale nähtava elu vahel. Vahel tundub, et selles piiris on kokku lepitud, kuid juba homme võib see olla hoopis teises kohas. Meie jaoks läheb piirjoon sealt, kus algab ülekaalukas avalik huvi.  

Lihtne on öelda, et meie suurimad mõjutajad lõppenud aastal olid lugejad, allikad, kohtud, andmekaitsjad, tarbijakaitsjad ja Pressinõukogu. Juristi postkasti ei jõua reeglina ükski lugeja ega allikaga seotud küsimus enne, kui on tekkinud probleem. Aga vaatame enne neid ülejäänud mõjutajaid.

31.12.2014 05.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto