Sisukord
Äriuudised
Tänane leht
05.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul mälestati Vabadussõjas võidelnuid Vanaisa ei mõista, miks naine lastega välja ei pääsenud 0501esikülg Tagakülg Kersti Esnar: perearsti teenuste ring peaks olema laiem Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Rukkiaasta algas hiigelpika leiva lahtilõikamisega Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Mees, keda seaduse silmis pole juba aastaid olemas Majandus Turbulentsete aegade eripära Mida ootate aastalt 2015? Mulluse täpseima majandusprognoosi tegi LHV Pank Majanduse selle aasta suurim mõjutaja on välisnõudlus Välismaa Läti muretseb Venemaa kõhualuse pärast Eesti sugulaskeelte olukord Venemaal halveneb Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: ennustamise võlud ja valud Vastulause: Reformierakond puhkab loorberitel Avo-Rein Tereping: muusika, mis kaunistab vaikust (1) Ahto Lobjakas: sadul ükssarve seljas Päeva karikatuur Aarne Seppel: katuseraha needmine Tanel Ader: osaühing Eesti Vabariik Kultuur Enim köitis ostjaid Kersna raamat Sport Spordi lühiuudised Kindlad medalivõitjad, kodused intriigid ja põrumised Kanepi eestkäsi on endiselt võimas Pärnul oli raske nädalavahetus, TTÜ heas hoos Tarbija Kuhu väsinud vaim ja keha lõõgastuma viia? Tartu Eralasteaial lasub pettusekahtlus Mõtlemapanevad lood metsikust toidust Sõpruskond lendab ookeani taha Eesti muusikat tutvustama Algab rahvusarhiivi uue peahoone ehitus Esmaspäeva kommentaar. Vahur Kalmre: perekonnata linn Jüri-Ott Salm: eelarvestus linnas Aasta lind. Viu tegi endale ise nime Üks puu ravib ja teine viib koomasse Aasta loom tuhnib aasta mullas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Majanduse selle aasta suurim mõjutaja on välisnõudlus

3 min lugemist
Eesti majandusanalüütikute prognoos aastaks 2015. FOTO: Allikas: Postimees

Selle aasta majandusnäitajate peamine mõjutaja on globaalsetel turgudel toimuv, eelkõige jätkuvalt madalad intressimäärad ja nafta hinna langus. Mõlemad võiksid olla majandusele katalüsaatorid, aga kas see ka kasvu kiirendama hakkab, näeme aasta pärast.

Tellijale Tellijale

On ju intressimäärad olnud ülimadalad juba kolm aastat, aga majandust pole see suutnud ergutada. Pigem vastupidi – majanduskasv on aeglustunud nii meil kui ka kogu Euroopas, aga kiire inflatsiooni asemel, mida paljud ennustasid, näeme pigem deflatoorset hinnasurvet, Eestis lausa deflatsiooni.

Eesti Panga president Ardo Hansson ütles läinud aasta lõpus Postimehele antud intervjuus, et põhjus, miks madalad intressimäärad pole majandusele mõju avaldanud, peitub ilmselt investeeringute vähesuses. Ühelt poolt on see tingitud ebakindlusest tuleviku suhtes ning teisalt asjaolust, et varasematel aastatel soetatud seadmed pole veel täiskoormust saanud.

03.01.2015 06.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto