Sisukord
Äriuudised
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Majanduse selle aasta suurim mõjutaja on välisnõudlus

3 min lugemist
Eesti majandusanalüütikute prognoos aastaks 2015. FOTO: Allikas: Postimees

Selle aasta majandusnäitajate peamine mõjutaja on globaalsetel turgudel toimuv, eelkõige jätkuvalt madalad intressimäärad ja nafta hinna langus. Mõlemad võiksid olla majandusele katalüsaatorid, aga kas see ka kasvu kiirendama hakkab, näeme aasta pärast.

Tellijale

On ju intressimäärad olnud ülimadalad juba kolm aastat, aga majandust pole see suutnud ergutada. Pigem vastupidi – majanduskasv on aeglustunud nii meil kui ka kogu Euroopas, aga kiire inflatsiooni asemel, mida paljud ennustasid, näeme pigem deflatoorset hinnasurvet, Eestis lausa deflatsiooni.

Eesti Panga president Ardo Hansson ütles läinud aasta lõpus Postimehele antud intervjuus, et põhjus, miks madalad intressimäärad pole majandusele mõju avaldanud, peitub ilmselt investeeringute vähesuses. Ühelt poolt on see tingitud ebakindlusest tuleviku suhtes ning teisalt asjaolust, et varasematel aastatel soetatud seadmed pole veel täiskoormust saanud.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto