Sisukord
Tartu
Postimees
05.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul mälestati Vabadussõjas võidelnuid Vanaisa ei mõista, miks naine lastega välja ei pääsenud 0501esikülg Tagakülg Kersti Esnar: perearsti teenuste ring peaks olema laiem Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Rukkiaasta algas hiigelpika leiva lahtilõikamisega Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Mees, keda seaduse silmis pole juba aastaid olemas Majandus Turbulentsete aegade eripära Mida ootate aastalt 2015? Mulluse täpseima majandusprognoosi tegi LHV Pank Majanduse selle aasta suurim mõjutaja on välisnõudlus Välismaa Läti muretseb Venemaa kõhualuse pärast Eesti sugulaskeelte olukord Venemaal halveneb Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: ennustamise võlud ja valud Vastulause: Reformierakond puhkab loorberitel Avo-Rein Tereping: muusika, mis kaunistab vaikust (1) Ahto Lobjakas: sadul ükssarve seljas Päeva karikatuur Aarne Seppel: katuseraha needmine Tanel Ader: osaühing Eesti Vabariik Kultuur Enim köitis ostjaid Kersna raamat Sport Spordi lühiuudised Kindlad medalivõitjad, kodused intriigid ja põrumised Kanepi eestkäsi on endiselt võimas Pärnul oli raske nädalavahetus, TTÜ heas hoos Tarbija Kuhu väsinud vaim ja keha lõõgastuma viia? Tartu Eralasteaial lasub pettusekahtlus Mõtlemapanevad lood metsikust toidust Sõpruskond lendab ookeani taha Eesti muusikat tutvustama Algab rahvusarhiivi uue peahoone ehitus Esmaspäeva kommentaar. Vahur Kalmre: perekonnata linn Jüri-Ott Salm: eelarvestus linnas Aasta lind. Viu tegi endale ise nime Üks puu ravib ja teine viib koomasse Aasta loom tuhnib aasta mullas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aasta lind. Viu tegi endale ise nime

1 min lugemist
Hiireviu. FOTO: Arne Ader

Tänavuse aasta linnuks kuulutatud viu tiirutab ilusa ilmaga ja saaki passides taeva all põldude, niitude ja lagendike kohal. Ta näeks sealt kõrgelt ülevalt ka kukerpuud ja kikkapuud ning paepealses õhukeses mullas tuhnivaid metssigu, kuid talle pakuvad pinget hiired ja teised nendesugused tillukesed loomad.

Tellijale Tellijale

See rongasuurune laiade tiibadega kulliline on endale ise nime teinud – nii saakloomade kui ka häälitsusega. Taeva all tiireldes hüüab ta sageli «viiuu», nagu on kirjutatud kodumaa looduse teejuhis «Eesti elusloodus» (Varrak, 2001).

Eesti ornitoloogiaühingu poolt aasta linnuks 2015 kuulutatud viu on Eestis esindatud kolme liigiga. Arvukaim ja seetõttu üks tuntuimaid kullilisi on meie maal hiireviu. Põneva ja varjatud eluviisiga herilaseviu kiljatused on samalaadsed, kuid märksa heledamad.

03.01.2015 06.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto