Sisukord
Kultuur
Postimees
05.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul mälestati Vabadussõjas võidelnuid Vanaisa ei mõista, miks naine lastega välja ei pääsenud 0501esikülg Tagakülg Kersti Esnar: perearsti teenuste ring peaks olema laiem Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Rukkiaasta algas hiigelpika leiva lahtilõikamisega Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Mees, keda seaduse silmis pole juba aastaid olemas Majandus Turbulentsete aegade eripära Mida ootate aastalt 2015? Mulluse täpseima majandusprognoosi tegi LHV Pank Majanduse selle aasta suurim mõjutaja on välisnõudlus Välismaa Läti muretseb Venemaa kõhualuse pärast Eesti sugulaskeelte olukord Venemaal halveneb Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: ennustamise võlud ja valud Vastulause: Reformierakond puhkab loorberitel Avo-Rein Tereping: muusika, mis kaunistab vaikust (1) Ahto Lobjakas: sadul ükssarve seljas Päeva karikatuur Aarne Seppel: katuseraha needmine Tanel Ader: osaühing Eesti Vabariik Kultuur Enim köitis ostjaid Kersna raamat Sport Spordi lühiuudised Kindlad medalivõitjad, kodused intriigid ja põrumised Kanepi eestkäsi on endiselt võimas Pärnul oli raske nädalavahetus, TTÜ heas hoos Tarbija Kuhu väsinud vaim ja keha lõõgastuma viia? Tartu Eralasteaial lasub pettusekahtlus Mõtlemapanevad lood metsikust toidust Sõpruskond lendab ookeani taha Eesti muusikat tutvustama Algab rahvusarhiivi uue peahoone ehitus Esmaspäeva kommentaar. Vahur Kalmre: perekonnata linn Jüri-Ott Salm: eelarvestus linnas Aasta lind. Viu tegi endale ise nime Üks puu ravib ja teine viib koomasse Aasta loom tuhnib aasta mullas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Enim köitis ostjaid Kersna raamat

1 min lugemist

Eesti suurima raamatumüüja Rahva Raamatu 2014. aasta enim müüdud raamat tuli telemees Vahur Kersna sulest. Novembri lõpul ilmunud raamat «Ei jäta elamata» kirjeldab autori võitlust raske haigusega.

«Vahur Kersna tuli ja võitis,» kommenteeris Rahva Raamatu turundusjuht Airi Ilisson-Cruz. «Vähem kui kuu ajaga ehk juba enne jõule positsioneerus see edetabeli tipus ja on nüüdseks kindlalt ületanud ka Kersna eelmise raamatu «7x7» läbimüügi.»

Teisel kohal aasta edetabelis on Valdur Mikita «Lingvistiline mets» ning kolmas menuk on Juhan Aru, Kristjan Korjuse ja Elis Saare «Matemaatika õhtuõpik».

Enim müüdud ilukirjandusteoste esikümnest leiab peamiselt eestlaste kirjutatud raamatuid ja näib, et ostjad harrastavad aktiivselt tugitoolireise.

Enim ostetud ilukirjandusteoseks kujunes Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare «Meie aasta Siberis» ning Petrone Prindi «Minu»-sarja reisiraamatuid mahtus edetabelisse koguni kolm: «Minu Istanbul», «Minu California» ja «Minu Narva». Reisiraamatute kõrval osteti kõige rohkem Indrek Hargla teost «Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika», samuti oli ostjate hulgas populaarne Andrus Kivirähki «Maailma otsas. Pildikesi heade inimeste elust».

«Ilukirjanduse edetabelist leiab ka mõned rahvusvahelised menukid, näiteks tõusis kõrgele kohale lugu kilpnäärmevähki põdevast 16-aastasest Hazelist (John Greeni «Süü on tähtedel»). Samuti teeb juba teist aastat müüginumbreid E. L. Jamesi «Viiskümmend halli varjundit»,» lisas Ilisson-Cruz.

2014. aasta lastekirjanduse edetabeli tipus on rahvusvahelised filmikangelased. Esikohal on filmiraamat «Lumekuninganna ja igavene talv», teisel kohal «Maša ja karu» ning kolmandal «My Little Pony». Esikümnesse mahuvad ka sellised tegelased nagu Lotte, Sipsik, Jänku-Juss ja Laura ning kaks kooliealistele mõeldud «Minecrafti» käsiraamatut.

E-raamatute esimenukiks osutus samuti «Apteeker Melchior», teisele kohale tuli «Viiskümmend halli varjundit».

Seotud lood
03.01.2015 06.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto