Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kersti Esnar: perearsti teenuste ring peaks olema laiem

Haigekassa hinnakujunduse talituse juht Kersti Esnar FOTO: Erakogu

Esmatasandi tervisekeskuse mõiste alla kuuluvad haigekassa hinnangul eelkõige perearsti ja tema meeskonna osutatavad teenused. Seega on eesmärk sama rahastamismudeli juures laiendada perearstiabi teenuste paketti ning toetada esmatasandi tervisekeskuste arengut.

Tellijale Tellijale

Meie arvates võiks tulevikus perearsti kaudu muu hulgas rahastada ka füsioteraapiat, koduõendus- ja ämmemandusteenuseid. See tugevdaks perearsti koordineerivat rolli esmatasandi tervisekeskuses. 

Praegu saab perearst oma nimistu patsientidele sisse osta füsioteraapia teenuseid, aga tal ei ole õigust palgata füsioterapeuti. Selle võimaluse loomiseks tuleb muuta tervishoiuteenuste korraldamise seadust. Samas ei pea kõik eespool nimetatud teenuseosutajad tingimata koonduma üheks juriidiliseks isikuks, vaid teenuste osutamist on võimalik korraldada omavaheliste lepingutega. Kehtiva regulatsiooni muutmiseks on tarvilik laiem arutelu.

03.01.2015 06.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto