Sisukord
Sport
Postimees
05.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul mälestati Vabadussõjas võidelnuid Vanaisa ei mõista, miks naine lastega välja ei pääsenud 0501esikülg Tagakülg Kersti Esnar: perearsti teenuste ring peaks olema laiem Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Rukkiaasta algas hiigelpika leiva lahtilõikamisega Perearstid seisavad tervisekeskuste loomisel haiglatega vastamisi Mees, keda seaduse silmis pole juba aastaid olemas Majandus Turbulentsete aegade eripära Mida ootate aastalt 2015? Mulluse täpseima majandusprognoosi tegi LHV Pank Majanduse selle aasta suurim mõjutaja on välisnõudlus Välismaa Läti muretseb Venemaa kõhualuse pärast Eesti sugulaskeelte olukord Venemaal halveneb Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: ennustamise võlud ja valud Vastulause: Reformierakond puhkab loorberitel Avo-Rein Tereping: muusika, mis kaunistab vaikust (1) Ahto Lobjakas: sadul ükssarve seljas Päeva karikatuur Aarne Seppel: katuseraha needmine Tanel Ader: osaühing Eesti Vabariik Kultuur Enim köitis ostjaid Kersna raamat Sport Spordi lühiuudised Kindlad medalivõitjad, kodused intriigid ja põrumised Kanepi eestkäsi on endiselt võimas Pärnul oli raske nädalavahetus, TTÜ heas hoos Tarbija Kuhu väsinud vaim ja keha lõõgastuma viia? Tartu Eralasteaial lasub pettusekahtlus Mõtlemapanevad lood metsikust toidust Sõpruskond lendab ookeani taha Eesti muusikat tutvustama Algab rahvusarhiivi uue peahoone ehitus Esmaspäeva kommentaar. Vahur Kalmre: perekonnata linn Jüri-Ott Salm: eelarvestus linnas Aasta lind. Viu tegi endale ise nime Üks puu ravib ja teine viib koomasse Aasta loom tuhnib aasta mullas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kindlad medalivõitjad, kodused intriigid ja põrumised

6 min lugemist
Gerd Kanter. FOTO: PP

Möödunud aasta kohta esitatud kümnest küsimusest suutsime anda õige vastuse viiele, teatud mööndustega isegi kuuele. Me nägime ette, et Eesti vehklejad võidavad tiitlivõistlustelt kaks medalit – sellega said hakkama epee naiskond ja Erika Kirpu. Pakkusime, et Heiki Nabi võidab maadluse EMilt medali ja kui ta seda ei suuda, võidab medali MMilt – viimasega saigi ta hakkama. Eeldasime, et Sotši taliolümpial ei pääse esikümnese ükski Eesti sportlane, ning nii ka läks. Pidasime silmas individuaalseid sooritusi, seega ei lähe murdmaasuusatamise teateneliku 10. koht arvesse. Õigus oli meil ka selles, et Eesti jalgpallikoondis püsib nelja sügisese kohtumise järel EM-pileti konkurentsis. Tõsi, seis pole roosiline, kuid võimalus on veel säilinud. Olime veendunud, et Vitiali Bernatski ülestunnistusest alanud dopingusaaga sumbub ning ühegi kahtlusaluse dopingutarvitamine ei leia kinnitust. Nii ka läks.

Tellijale Tellijale

Pool punkti võib anda ennustuse eest, et Eesti võrkpallikoondis murrab kolmandat korda EM-finaalturniirile. Pilet pole veel käes, kuid esialgu on tagatud pääs kevadistele mängudele Rootsiga, mille võit viibki EMile.

Liiga pessimistlikud olime Eesti kergejõustiklaste suhtes, arvates, et peale Gerd Kanteri ei suuda ükski teine eestlane Zürichi EMil poodiumile kerkida. Rasmus Mägi tõi aga Eestile Kanteriga võrdväärse hõbedase medali. Liiga optimistlikud olime Tartu Rocki korvpallimeeskonna suhtes, lootes, et nad suudavad muuta Eesti meistriliiga finaalseeria põnevaks. Tegelikult võitis aga Kalev neljandat kevadet järjest 4:0. Uskusime ka, et Rein Taaramäe saavutab suurtuuridel individuaalselt kõrgema koha kui Tanel Kangert. Tegelikult osutus Kangert kangemaks meheks.

03.01.2015 06.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto