Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Egge Kulbok-Lattik: Suur Peeter ja Väike Peeter. Riigi ja vabakonna suhetest

5 min lugemist
Egge Kulbok-Lattik FOTO: Erakogu

Eestis valitseb riigiametnike ja parteilaste isandlik suhtumine kodanikühiskonda. Teadagi on siin peamine põhjus napp demokraatiakogemus, kirjutab kultuuripoliitika uurija Egge Kulbok-Lattik.

Tellijale

Riiklikust parteirahast kui Eesti arengupidurist on viimasel ajal palju kirjutatud. Seaduse silmis on parlamendierakonnad vabakondsed, kuid erinevalt päris vabakonnast saavad nad endale volilt raha eraldada. Üks püsiargument parteide riikliku eestkoste säilitamiseks on väide, et nii hoitakse ära kahtlase raha mõju Eesti poliitikale, ent tegelik tagajärg on neljast fraktsioonist koosnev riigipartei, kelle võimu senine korraldus põlistab.

Tuleb loota, et valijad pööravad valikut tehes nõudlikku tähelepanu ka kõlvatule konkurentsi pärssivale rahastamisviisile. Samal ajal aga on tähtis, et erakonnad käiksid valimiskampaanias selgelt välja oma seisukoha veel ühes sõlmküsimuses: kellel on üldse õigus poliitikas kaasa rääkida.

05.01.2015 07.01.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto