Sisukord
Arvamus
Tänane leht
06.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Enamik Eesti lapsi ei liigu piisavalt Eile saadeti viimsele teekonnale Hardo Aasmäe Teaduse rahastamises peaks kasvama tegevustoetuse osa Puudulik suhtlus pangaga võib pere koduta jätta Hirvo Surva — juba veerand sajandit laulupeodirigent Majandus Euro langus pääses paisu tagant valla Venemaa pakane külmutas Sillamäe LNG terminali Välismaa Prints Andrew eitab vahekorda alaealisega Välismaa lühiuudised Arvamus Vastukaja: muusika, mis lõhestab vaikust Allan Teder: Putin alahindab rublast tulenevat ohtu Egge Kulbok-Lattik: Suur Peeter ja Väike Peeter. Riigi ja vabakonna suhetest Hanneli Rudi: neetud Elron Postimees 1938: Palestiina jagamine ümbertöötamisele Juhtkiri: aasta puudutus. Puudutuse aasta Gert Jostov: linnade arendus riigi huviks Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Tahtmatus võidelda ja võita ehk tavaline play-off'i Bengals Neljapäeval selgub, kas Kerdest saab Moskva Dinamo peatreener Suurte muutuste aeg Eesti sõudmises Tallinn Erakonnad tõid valimisplakatid Tallinna tänavatele Parteid tõid plakatid õue Tarbija Mida uut toob 2015. aasta tarbeelektroonikas? Tehnika lühiuudised Tartu Maavalitsus ähvardab Gobusi trahviga Jaan Tooming: valikuvõimalused Linna tuleb juurde hulk leedlampe Aasta algas segadusega Urmas Klaas: lastesõbralik Tartu lastesõbralikus Eestis Vastne kolledž parandab keeleõpet Põnev õpetamine eeldab enamat kui vaid heade hinnete tagaajamist Matemaatika: koolitund kui televiktoriin Loodusõpetus: õpilane astub õpetaja rolli Vene keel: idanaabri keele õpetamine nõuab nutikust Uue aasta lükkab käima talvemuusika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gert Jostov: linnade arendus riigi huviks

4 min lugemist
Gert Jostov FOTO: Erakogu

Kui valime linnareisi sihti, läheme pigem Londonisse või Pariisi. Riia pole hiilgavam tõmbekeskus kui Helsingi. Minskisse, kus sõda ei käi, lähevad ainult tõelised friigid. Koledaid, elutuid ja stagneerunud kohti ei armasta keegi. Ka Eesti ei tohi selline olla.

Tellijale Tellijale

Linna nägu peab olema nagu inimesegi oma –  kahe silma, nina, suu ja kulmudega, mis võimaldavad miimikaga edasi anda rohkem, kui on võimalik sõnadega väljendada. Arhitektuurist loeme välja rohkem, kui esmapilgul võiks arvata. Kallaste on  soomlaste jaoks samuti kuurort nagu Pärnugi, kuid väga-väga teistsugune kuurort.

Me peame suutma luua hinguse, mis on omane ainult meile, eksimatult äratuntav ning isikupärane. Sellele on vaja mõelda iga hoonet, sh puu- või paadikuuri püstitades, sest hooned püsivad aastasadu.

05.01.2015 07.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto