R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teaduse rahastamises peaks kasvama tegevustoetuse osa

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Teaduse rahastamises peaks kasvama tegevustoetuse osa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski Foto: Mihkel Maripuu

Mullu tegi mitu teadusasutused ettepanekuid teaduse rahastamise reformimiseks, sest liigne projekti- ja konkurentsipõhisus takistab stabiilset teadustööd ning pikaajaliste eesmärkide saavutamist. Sellest lähtudes töötas haridus- ja teadusministeeriumi töörühm välja reformiettepanekud, mida eile tutvustati.

Haridus- ja teadusministri Jevgeni Ossinovski (SDE) sõnul hakkab teadusringkondades tekkima üksmeelne arusaam, et teadusrahastus on tasakaalust väljas ja liiga projektipõhine. Praegu on teadusrahastus 80 protsendi ulatuses konkurentsipõhine ning vaid 20 protsendi ulatuses stabiilne.

«Liiga terav konkurents raskendab teadusasutustes pikemate arengueesmärkide seadmist ja ohustab teaduse valdkondlikku mitmekesisust. See kahjustab Eestile oluliste valdkondade arengut ning võib mõjuda negatiivselt kõrghariduse kvaliteedile,» sõnas Ossinovski.

Märksõnad
Tagasi üles