P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1938: Palestiina jagamine ümbertöötamisele

Postimees
Postimees 1938: Palestiina jagamine ümbertöötamisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Londonist, 5. jaanuaril. – Londoni ajalehed toovad silmapaistval kohal Briti valitsuse teadaande tema poliitika kohta Palestiinas, mis avaldati teisipäeva õhtul «Valge raamatu» kujul.

Seejuures rõhutatakse tõsiasja, et kuigi valitsus on võtnud vastu kuningliku komisjoni sooviavaldused Palestiina jagamiseks juutide riigi ja araablaste riigi vahel, kaasaarvatud Transjordaania ja alaline Briti mandaadi all olev enklaav, millise piiridesse jääksid ka pühad paigad, näitab «Valge raamat» siiski, et Briti valitsus ei ole kohustatud heaks kiitma komisjoni poolt esitatud kava üksikasju.

Omal ajal esitatakse Briti valitsusele ettepanekud tehnilise komisjoni poolt, mis peab uurima küsimust koha peal ja nõu pidama kohalikkude kogukondadega. Ajalehed tähendavad, et see komisjon tegelikult on «leidmise komitee». Ühenduses sellega juhitakse tähelepanu komisjoni kompetentsile, mis muuseas annab talle volituse, arvesse võttes kuningliku komisjoni plaani, «soovitada muudatuste tegemist selles kavas, kaasa arvatud ka Briti mandaadi alla jätta soovitava piirkonna muutmine.»

Tagasi üles