Sisukord
Eesti
Tänane leht
06.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Enamik Eesti lapsi ei liigu piisavalt Eile saadeti viimsele teekonnale Hardo Aasmäe Teaduse rahastamises peaks kasvama tegevustoetuse osa Puudulik suhtlus pangaga võib pere koduta jätta Hirvo Surva — juba veerand sajandit laulupeodirigent Majandus Euro langus pääses paisu tagant valla Venemaa pakane külmutas Sillamäe LNG terminali Välismaa Prints Andrew eitab vahekorda alaealisega Välismaa lühiuudised Arvamus Vastukaja: muusika, mis lõhestab vaikust Allan Teder: Putin alahindab rublast tulenevat ohtu Egge Kulbok-Lattik: Suur Peeter ja Väike Peeter. Riigi ja vabakonna suhetest Hanneli Rudi: neetud Elron Postimees 1938: Palestiina jagamine ümbertöötamisele Juhtkiri: aasta puudutus. Puudutuse aasta Gert Jostov: linnade arendus riigi huviks Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Tahtmatus võidelda ja võita ehk tavaline play-off'i Bengals Neljapäeval selgub, kas Kerdest saab Moskva Dinamo peatreener Suurte muutuste aeg Eesti sõudmises Tallinn Erakonnad tõid valimisplakatid Tallinna tänavatele Parteid tõid plakatid õue Tarbija Mida uut toob 2015. aasta tarbeelektroonikas? Tehnika lühiuudised Tartu Maavalitsus ähvardab Gobusi trahviga Jaan Tooming: valikuvõimalused Linna tuleb juurde hulk leedlampe Aasta algas segadusega Urmas Klaas: lastesõbralik Tartu lastesõbralikus Eestis Vastne kolledž parandab keeleõpet Põnev õpetamine eeldab enamat kui vaid heade hinnete tagaajamist Matemaatika: koolitund kui televiktoriin Loodusõpetus: õpilane astub õpetaja rolli Vene keel: idanaabri keele õpetamine nõuab nutikust Uue aasta lükkab käima talvemuusika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hirvo Surva — juba veerand sajandit laulupeodirigent

5 min lugemist
Postimees tõdes, et Hirvo Surva on Eesti koorilaulu suurmees. FOTO: Tairo Lutter

Postimehe 2014. aasta inimene, 26. laulupeo kunstiline juht Hirvo Surva  (51) juhatas oma esimest koori juba 15-aastaselt. Oma esimese koori, Kiisa rahvamaja naiskoori tõi ta laulupeole 17-aastaselt. Esimest korda astus ta laulukaare all ühendkoori ette 28-aastaselt. Kuus aastat hiljem juhtis ta juba oma esimest noortepidu. Surva on ainuke uue iseseisvusaja koorijuhtidest, kellele on selle aja jooksul toimunud kümnest noorte- ja üldlaulupeost usaldatud juhtida koguni kolm.

Tellijale Tellijale

Hirvo Surva, kes teid esimesena laulupeodirigendiks kutsus?

Tõnu Kaljuste, kes tegi 1991. aastal «Laulusildu» (Eesti-Ameerika laulupidu – toim). Siis ta kutsus sinna palju noori dirigente, ka minu. Tõnu oli esimene, kes noortele värava lahti tegi. Kunstiliseks juhiks sain 1997. aasta noortepeol aga tänu Lydia Rahulale, kes oli peoidee välja mõelnud, aga ei tahtnud ise kunstilise juhi rolli kanda ja kutsus selleks mind.

Igale dirigendile ei sobigi olla laulupeodirigent. Kes on õige laulupeodirigent?

Seda oskab öelda ühendkoor – lauljad on see lakmuspaber. Laulupeol kuuled, kuidas dirigent vastu võetakse.

05.01.2015 07.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto