Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta Tagakülg VKG koondab enam kui 200 inimest «Tasuta koolilõuna» osutus kõnekeelseks väljendiks Viru pataljon sai uue kasarmu Eesti lühiuudised Auveres sai viga kaheksa inimest Jüri Pihl: las riigikogu kaalub Neitsi Maali pälvisid küüditamisfilmi tegijad Tuhanded ametnikud peavad Venemaa-reisist teatama Latt on seatud, aga otsusteks napib julgust Majandus Majanduse lühiuudised Maksuekspert: maksupoliitika peab olema teisejärguline Välismaa Kolmekuningapäeval hüppasid tšehhid vette Miljardärist Vene saadik: Krimmi ühendamine oli lühinägelik Arvamus Lugeja kiri: ei ole olemas andetuid noori Mart Raudsaar: industriaalajastu viimane pelgupaik Juhan Kivirähk: kuidas peaks valija käituma, et mitte idioodina mõjuda? Argo Ideon: viisa ja vabadus Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku Postimees 1932. aastal Päeva karikatuur Juhtkiri: nuga õlitööstuse kallal Sport Spordi lühiuudised Kodus näib kõik hästi, õiget taset näitab MK-sari Tipust vanadekoduks ja vastupidi Rootslased, müts ja kodune konkurent: Petter Northug tembutab jälle Tarbija Hambaid pese vahuta Kas ühekordne hambahari saab oma tööga hakkama? Hambaarst Igor Piho ühekordset harja lastele ei soovita Tartu Pakane pani uisuplatsidel töö käima Suusahullud korraldavad tuuri Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi Maaülikool tuli korvpallis üliõpilas­meistriks Juhan Liivi luuletus levib veebis inglise keeles Jüri Talvet: hea luule meeldib paljudele maailmas Feel Good Music Cafe lõpetas tegevuse Heljo Pikhof: omana omade seas Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal

1 min lugemist

Kättemaks ebaõnnestunud kosjakäigu eest. Kudina asunduses asunik Aug. Laursoni lauda süütaja Richard Rätsep tabati teisipäewa õhtul Palamusel Kuremaa walla konstaabli poolt.

Süütaja Rich. Rätsep elas oma isa juures Kudinal, kus isa rätsepaametit peab ja 10-wakamaalist käsitöölise krunti peab. Kudinal elab weel ka teine Rich. Rätsep, kes Mällo talu peab ja kel sugulussidemeid oma nimeteisikuga pole.

Süütajat tuntud kohapeal korraliku isikuna. Wahepeal läinud ta kodus oma wanematega tülli, mis nähtawasti wapustawalt mõjunud Rich. Rätsepa waimlisele olemisele. Õhtul oli A. Laursoni pool wiinawõtmine ja seal wiibinud ka R. Rätsep. Wiinastunult tahtnud ta lüüa kedagi naisterahwast. Peremees ei ole seda lasknud sündida ja wisanud sõjaka noormehe ukse taha. Wäljawiskamine wiinud Rätsepa täielikult tasakaalust wälja ja ta wirutanud kaasasolewa liitrise wiinapudeli läbi kahekordse akna tuppa. Siis wõtnud teiba ja A. Laursoni maja ümber ringi käies peksnud kõik aknaruudud puruks. Ta lubanud tappa igaüht, kes wälja tuleb. Et sundida teisi toast wälja tulema, süüdanud ta alul lauda ja siis rehehoone.

Kohapealsed inimesed seowad Rich. Rätsepa erakordselt julmi mürgeldust ka ebaõnnestunud kosjakäiguga. Ta soovinud Laursoni tütart abikaasaks. Wiimase wanemad olnud sellele aga kindlalt wastu ja sellepärast wõinud teataw pahamel R. Rätsepal Laursonite wastu juba mõnda aega olla. 07.01.1932

Seotud lood
06.01.2015 08.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto