Sisukord
Eesti
Tänane leht
07.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta Tagakülg VKG koondab enam kui 200 inimest «Tasuta koolilõuna» osutus kõnekeelseks väljendiks Viru pataljon sai uue kasarmu Eesti lühiuudised Auveres sai viga kaheksa inimest Jüri Pihl: las riigikogu kaalub Neitsi Maali pälvisid küüditamisfilmi tegijad Tuhanded ametnikud peavad Venemaa-reisist teatama Latt on seatud, aga otsusteks napib julgust Majandus Majanduse lühiuudised Maksuekspert: maksupoliitika peab olema teisejärguline Välismaa Kolmekuningapäeval hüppasid tšehhid vette Miljardärist Vene saadik: Krimmi ühendamine oli lühinägelik Arvamus Lugeja kiri: ei ole olemas andetuid noori Mart Raudsaar: industriaalajastu viimane pelgupaik Juhan Kivirähk: kuidas peaks valija käituma, et mitte idioodina mõjuda? Argo Ideon: viisa ja vabadus Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku Postimees 1932. aastal Päeva karikatuur Juhtkiri: nuga õlitööstuse kallal Sport Spordi lühiuudised Kodus näib kõik hästi, õiget taset näitab MK-sari Tipust vanadekoduks ja vastupidi Rootslased, müts ja kodune konkurent: Petter Northug tembutab jälle Tarbija Hambaid pese vahuta Kas ühekordne hambahari saab oma tööga hakkama? Hambaarst Igor Piho ühekordset harja lastele ei soovita Tartu Pakane pani uisuplatsidel töö käima Suusahullud korraldavad tuuri Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi Maaülikool tuli korvpallis üliõpilas­meistriks Juhan Liivi luuletus levib veebis inglise keeles Jüri Talvet: hea luule meeldib paljudele maailmas Feel Good Music Cafe lõpetas tegevuse Heljo Pikhof: omana omade seas Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Tehnoloogiahiid Google avaldas 2014. aasta lõpus juba 14. statistikaülevaate «Year in Search». Nendel andmetel sisestati eelmisel aastal otsingumootorisse enim kordi sõna Elron, mis aasta alguses seoses uute reisirongide Eestisse tulekuga meedias palju jutuainet pakkus. Samuti otsisid eestlased infot juuli alguses toimunud laulupeo kohta. Kes olid viis populaarsemat Eesti inimest, keda kõige rohkem otsingusõnana Googlesse tipiti?

2. Sotši taliolümpiamängud olid üks lõppenud aasta suursündmusi spordis. Osales 2873 sportlast 88 riigist. Kes oli nende mängude populaarseim sportlane? Ta on kahekordne olümpiavõitja, kuid Sotšis jäi hoopis medalita. Lendavaks Tomatiks kutsutud sportlast guugeldati sportlastest enim kordi 2014. aastal.

3. Aasta auto valisid aasta lõpul ka naised. 23 naissoost autoajakirjanikku 15 riigist otsustasid, et Women’s World Car of the Year 2014 on Mercedes-Benz S-Class. Siiski ei ole see naiste unistuste auto. Mis auto on naiste unistuste auto möödunud aasta lõpul?

4. Nõukogude Liidus oli ühel ajal kombeks öelda ühe kultuuriministri kohta, et «karta ei tule mitte kultuuriministrit, vaid ministri kultuuri». Kes oli see minister, kes jumaldas Georg Otsa, tänu millele sai Estonias lavastada tollal keelatud George Gershwini ooperit «Porgy ja Bess»? Legendaarne minister lõpetas elu enesetapuga.

5. Enne kui Vene keiser Aleksander II Alaska Ameerika Ühendriikidele müüs, pakkus ta seda ühele teisele riigile, kuid läbirääkimised ei õnnestunud. Mis riik oleks võinud Alaska endale saada?

-----------------------

Vastused:

1. Evelin Ilves, Jaak Joala, Vahur Ruut, Taavi Rõivas, Triin Tulev.

2. Shaun Roger White, USA lumelaudur.

3. Jaguar F-Coupe.

4. Jekaterina Furtseva.

5. Liechtenstein.

Seotud lood
    06.01.2015 08.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto