Sisukord
Tartu
Tänane leht
07.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta Tagakülg VKG koondab enam kui 200 inimest «Tasuta koolilõuna» osutus kõnekeelseks väljendiks Viru pataljon sai uue kasarmu Eesti lühiuudised Auveres sai viga kaheksa inimest Jüri Pihl: las riigikogu kaalub Neitsi Maali pälvisid küüditamisfilmi tegijad Tuhanded ametnikud peavad Venemaa-reisist teatama Latt on seatud, aga otsusteks napib julgust Majandus Majanduse lühiuudised Maksuekspert: maksupoliitika peab olema teisejärguline Välismaa Kolmekuningapäeval hüppasid tšehhid vette Miljardärist Vene saadik: Krimmi ühendamine oli lühinägelik Arvamus Lugeja kiri: ei ole olemas andetuid noori Mart Raudsaar: industriaalajastu viimane pelgupaik Juhan Kivirähk: kuidas peaks valija käituma, et mitte idioodina mõjuda? Argo Ideon: viisa ja vabadus Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku Postimees 1932. aastal Päeva karikatuur Juhtkiri: nuga õlitööstuse kallal Sport Spordi lühiuudised Kodus näib kõik hästi, õiget taset näitab MK-sari Tipust vanadekoduks ja vastupidi Rootslased, müts ja kodune konkurent: Petter Northug tembutab jälle Tarbija Hambaid pese vahuta Kas ühekordne hambahari saab oma tööga hakkama? Hambaarst Igor Piho ühekordset harja lastele ei soovita Tartu Pakane pani uisuplatsidel töö käima Suusahullud korraldavad tuuri Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi Maaülikool tuli korvpallis üliõpilas­meistriks Juhan Liivi luuletus levib veebis inglise keeles Jüri Talvet: hea luule meeldib paljudele maailmas Feel Good Music Cafe lõpetas tegevuse Heljo Pikhof: omana omade seas Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna

3 min lugemist
Marika Tuus-Laul FOTO: TPM

Märt Meesaku arvamuslugu «Vajame Eestit kõikjal Eestis» 18. detsembri Tartu Postimehes annab põhjust poleemikaks, võimaluse vastamiseks ning mõningate seisukohtade ümberlükkamiseks.

Tellijale Tellijale

Autor kirjutab, et Tallinna tasuta ühistransport kiusab väikevaldu, tõmmates neilt ära inimesi, see olevat omakorda karuteene maapiirkondadele. Väide ise on muidugi absurdi piiril: keegi ei tule ju Tallinna elama, et lihtsalt bussiga tasuta sõita. Tullakse ikka sinna, kus on töökohad.

Aga kas lugupeetud poliitik, kes vaevalt ühissõidukit kasutab, on üldse oma autoistmelt kaugemale vaadanud ja teab, kui palju Keskerakonna üks põhilubadus valimistel – tasuta ühistransport maakonnaliinidel – üle kogu Eesti inimesi aitaks?

Tuhanded perekonnad, kellel on iga euro arvel, võidavad sellest väga palju. See võimaldaks paremini ligi pääseda töökohtadele, mis asuvad kaugel kodukohast ja on tihtilugu ainult maakonnakeskustes. Külarahvas pääseks rohkem liikuma. Elavneks majandus nii Tartus, Jõgeval, Viljandis kui valdades. Elu oleks mugavam ja inimene hoiaks palju raha kokku.

06.01.2015 08.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto