Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta Tagakülg VKG koondab enam kui 200 inimest «Tasuta koolilõuna» osutus kõnekeelseks väljendiks Viru pataljon sai uue kasarmu Eesti lühiuudised Auveres sai viga kaheksa inimest Jüri Pihl: las riigikogu kaalub Neitsi Maali pälvisid küüditamisfilmi tegijad Tuhanded ametnikud peavad Venemaa-reisist teatama Latt on seatud, aga otsusteks napib julgust Majandus Majanduse lühiuudised Maksuekspert: maksupoliitika peab olema teisejärguline Välismaa Kolmekuningapäeval hüppasid tšehhid vette Miljardärist Vene saadik: Krimmi ühendamine oli lühinägelik Arvamus Lugeja kiri: ei ole olemas andetuid noori Mart Raudsaar: industriaalajastu viimane pelgupaik Juhan Kivirähk: kuidas peaks valija käituma, et mitte idioodina mõjuda? Argo Ideon: viisa ja vabadus Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku Postimees 1932. aastal Päeva karikatuur Juhtkiri: nuga õlitööstuse kallal Sport Spordi lühiuudised Kodus näib kõik hästi, õiget taset näitab MK-sari Tipust vanadekoduks ja vastupidi Rootslased, müts ja kodune konkurent: Petter Northug tembutab jälle Tarbija Hambaid pese vahuta Kas ühekordne hambahari saab oma tööga hakkama? Hambaarst Igor Piho ühekordset harja lastele ei soovita Tartu Pakane pani uisuplatsidel töö käima Suusahullud korraldavad tuuri Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi Maaülikool tuli korvpallis üliõpilas­meistriks Juhan Liivi luuletus levib veebis inglise keeles Jüri Talvet: hea luule meeldib paljudele maailmas Feel Good Music Cafe lõpetas tegevuse Heljo Pikhof: omana omade seas Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku

4 min lugemist
Abdul Turay FOTO: Peeter Langovits

Kui kaua võtab välismaalasel aega, et õppida eesti keel nii selgeks, et ei jääks hätta, kui mõni noor reporter mikrofoni nina alla pistab ja segasevõitu küsimuse esitab, kirjutab Tallinna linnavolikogu liige Abdul Turay (SDE).

Tellijale Tellijale

Kui ma saaksin kandideerida, võiks see päris huvitav olla. Kui ma kandideeriksin ja võidaksin, oleks see üle Euroopa suur uudis. Ma tean, et minu kodumaal Suurbritannias tunneks ajakirjandus selle vastu väga suurt huvi, ja Ameerika Ühendriikides samuti. Sama võib öelda teistpidi olukorra kohta: kui eestlane valitaks Briti parlamenti ainult kuus aastat riigis elamise järel, oleks see suur uudis nii Eestis kui ka mujal Euroopas.

Ma saaksin sel juhul pakkuda Eestist välismaal, eriti anglosfääris positiivset kuvandit, mis muidu on Eestis üsna raske – jõuaksin BBC, The Guardiani, Telegraphi, CNNi, Al-Jazeera huviorbiiti.

Mõneti juhtus nii Euroopa Parlamendi valimiste ajal, mil minuga tegi intervjuu BBC ja ma osalesin otsedebatis Al-Jazeeras. Seekord seda ei juhtu. Reeglid ütlevad, et ma ei saa kandideerida.

06.01.2015 08.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto