Sisukord
Tartu
Tänane leht
07.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta Tagakülg VKG koondab enam kui 200 inimest «Tasuta koolilõuna» osutus kõnekeelseks väljendiks Viru pataljon sai uue kasarmu Eesti lühiuudised Auveres sai viga kaheksa inimest Jüri Pihl: las riigikogu kaalub Neitsi Maali pälvisid küüditamisfilmi tegijad Tuhanded ametnikud peavad Venemaa-reisist teatama Latt on seatud, aga otsusteks napib julgust Majandus Majanduse lühiuudised Maksuekspert: maksupoliitika peab olema teisejärguline Välismaa Kolmekuningapäeval hüppasid tšehhid vette Miljardärist Vene saadik: Krimmi ühendamine oli lühinägelik Arvamus Lugeja kiri: ei ole olemas andetuid noori Mart Raudsaar: industriaalajastu viimane pelgupaik Juhan Kivirähk: kuidas peaks valija käituma, et mitte idioodina mõjuda? Argo Ideon: viisa ja vabadus Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku Postimees 1932. aastal Päeva karikatuur Juhtkiri: nuga õlitööstuse kallal Sport Spordi lühiuudised Kodus näib kõik hästi, õiget taset näitab MK-sari Tipust vanadekoduks ja vastupidi Rootslased, müts ja kodune konkurent: Petter Northug tembutab jälle Tarbija Hambaid pese vahuta Kas ühekordne hambahari saab oma tööga hakkama? Hambaarst Igor Piho ühekordset harja lastele ei soovita Tartu Pakane pani uisuplatsidel töö käima Suusahullud korraldavad tuuri Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi Maaülikool tuli korvpallis üliõpilas­meistriks Juhan Liivi luuletus levib veebis inglise keeles Jüri Talvet: hea luule meeldib paljudele maailmas Feel Good Music Cafe lõpetas tegevuse Heljo Pikhof: omana omade seas Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama

2 min lugemist
Kuna riik toetab koolilõunat vaid osaliselt ning linn raha juurde ei pane, tuleb ka Jaan Poska gümnaasiumi õpilastel söögivahetunnis oma prae eest juurde maksta. ma/Foto MARGUS ANSU POSTIMEES FOTO: Margus Ansu

Sellel aastal kehtima hakanud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatus, mille järgi maksab riik koolilõuna toetust ka gümnasistidele, et too kaasa tasuta koolisööki.

Tellijale Tellijale

Kui siiani maksis riik 78-sendist koolilõuna toetust vaid põhikooli lõpuni, siis nüüd saavad sama suurt toetust ka gümnaasiumiõpilased. Ometi ei too see kaasa tasuta koolilõunat, nagu seadusemuudatust on tõlgendatud.

«Tartus ei ole tasuta koolilõunat üheski vanuseastmes. Ka põhikoolis on olnud kogu aeg lapsevanema omaosalus,» selgitas abilinnapea Tiia Teppan. Ta kinnitas, et gümnaasiumiõpilastele ei lisa linn omalt poolt toetusraha, kuna selle kuluga pole tänavuse aasta linnaeelarves arvestatud.

06.01.2015 08.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto