Sisukord
Tartu
Tänane leht
07.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta Tagakülg VKG koondab enam kui 200 inimest «Tasuta koolilõuna» osutus kõnekeelseks väljendiks Viru pataljon sai uue kasarmu Eesti lühiuudised Auveres sai viga kaheksa inimest Jüri Pihl: las riigikogu kaalub Neitsi Maali pälvisid küüditamisfilmi tegijad Tuhanded ametnikud peavad Venemaa-reisist teatama Latt on seatud, aga otsusteks napib julgust Majandus Majanduse lühiuudised Maksuekspert: maksupoliitika peab olema teisejärguline Välismaa Kolmekuningapäeval hüppasid tšehhid vette Miljardärist Vene saadik: Krimmi ühendamine oli lühinägelik Arvamus Lugeja kiri: ei ole olemas andetuid noori Mart Raudsaar: industriaalajastu viimane pelgupaik Juhan Kivirähk: kuidas peaks valija käituma, et mitte idioodina mõjuda? Argo Ideon: viisa ja vabadus Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku Postimees 1932. aastal Päeva karikatuur Juhtkiri: nuga õlitööstuse kallal Sport Spordi lühiuudised Kodus näib kõik hästi, õiget taset näitab MK-sari Tipust vanadekoduks ja vastupidi Rootslased, müts ja kodune konkurent: Petter Northug tembutab jälle Tarbija Hambaid pese vahuta Kas ühekordne hambahari saab oma tööga hakkama? Hambaarst Igor Piho ühekordset harja lastele ei soovita Tartu Pakane pani uisuplatsidel töö käima Suusahullud korraldavad tuuri Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi Maaülikool tuli korvpallis üliõpilas­meistriks Juhan Liivi luuletus levib veebis inglise keeles Jüri Talvet: hea luule meeldib paljudele maailmas Feel Good Music Cafe lõpetas tegevuse Heljo Pikhof: omana omade seas Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga

2 min lugemist
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski. FOTO: Margus Ansu

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, miks riik omavalitsustega koolilõuna teemat enne seadusemuudatust selgeks ei rääkinud?

Tellijale Tellijale

Rääkis küll. Esiteks tuleb rõhutada seda, et koolilõuna toetuse laienemine gümnaasiumiastmele võrdsustab sisuliselt põhikooli ja gümnaasiumi osas selle korralduse. Tegemist pole mingi uue süsteemiga. Täpselt seesama süsteem, mis on aastaid töötanud põhikooli tasemel, on nüüd ka gümnaasiumis.

See, et toetus laieneb ka gümnaasiumiõpilastele, oli teada 26. märtsil, kui valitsus astus ametisse. Mõni nädal hiljem kinnitati riigieelarve strateegia, kus selleks oli ette nähtud kolm miljonit eurot.  See kõik oli omavalitsustele teada. Suvel andsin sisse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatuse, mis oktoobris vastu võeti. Kohtudes septembris kohalike omavalitsustega, teadsid nad juba ka seda summat, mis neile täiendavalt laekub.

06.01.2015 08.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto