Sisukord
Eesti
Tänane leht
07.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta Tagakülg VKG koondab enam kui 200 inimest «Tasuta koolilõuna» osutus kõnekeelseks väljendiks Viru pataljon sai uue kasarmu Eesti lühiuudised Auveres sai viga kaheksa inimest Jüri Pihl: las riigikogu kaalub Neitsi Maali pälvisid küüditamisfilmi tegijad Tuhanded ametnikud peavad Venemaa-reisist teatama Latt on seatud, aga otsusteks napib julgust Majandus Majanduse lühiuudised Maksuekspert: maksupoliitika peab olema teisejärguline Välismaa Kolmekuningapäeval hüppasid tšehhid vette Miljardärist Vene saadik: Krimmi ühendamine oli lühinägelik Arvamus Lugeja kiri: ei ole olemas andetuid noori Mart Raudsaar: industriaalajastu viimane pelgupaik Juhan Kivirähk: kuidas peaks valija käituma, et mitte idioodina mõjuda? Argo Ideon: viisa ja vabadus Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku Postimees 1932. aastal Päeva karikatuur Juhtkiri: nuga õlitööstuse kallal Sport Spordi lühiuudised Kodus näib kõik hästi, õiget taset näitab MK-sari Tipust vanadekoduks ja vastupidi Rootslased, müts ja kodune konkurent: Petter Northug tembutab jälle Tarbija Hambaid pese vahuta Kas ühekordne hambahari saab oma tööga hakkama? Hambaarst Igor Piho ühekordset harja lastele ei soovita Tartu Pakane pani uisuplatsidel töö käima Suusahullud korraldavad tuuri Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi Maaülikool tuli korvpallis üliõpilas­meistriks Juhan Liivi luuletus levib veebis inglise keeles Jüri Talvet: hea luule meeldib paljudele maailmas Feel Good Music Cafe lõpetas tegevuse Heljo Pikhof: omana omade seas Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta

1 min lugemist

Eeloleval reedel korraldavad maapiirkondades ja väikeasulates paiknevad sõltumatud apteegid ravimiseaduse muudatuse vastu hoiatusstreigi, mistõttu on need suletud hommikul kella kümnest kella kaheni päeval.

«Meie eesmärk on kehtestada sarnaselt perearstidega apteekide omandipiirang, et välismaised suurfirmad ei saaks tulla meid omaenda kodukohtades tänavale viskama, nagu juba on toimumas Kundas, Vändras ja Räpinas,» sõnas proviisorite koja juht Karin Alamaa-Aas.

Apteekrite hinnangul ei muretse suurfirmad patsiendi, vaid üksnes käibe- ja kasuminumbri pärast.

«Neid ei huvita tervishoid, vaid üksnes äri. Peame tegema kõik, mis võimalik ja rohkemgi veel, et oma valdkonna eest seista ning tagada edaspidigi eestimaalasele professionaalne nõustamine ja mõistliku hinnaga ravimite kättesaadavus ka maapiirkondades,» lisas apteekrite liidu esimees Ülle Rebane.

Riigikohus tühistas vahetult enne jõule ajutised apteegi asutamispiirangud, mille riigikogu kehtestas möödunud aasta juunis, et võita lisaaega proviisori- ja maa-apteekide kaitsemeetmete väljatöötamiseks.

«Tõsine süü tekkinud olukorras lasub riigikogul ja sotsiaalministeeriumil, kes pole suutnud või tahtnud proviisori- ja maa-apteekide kaitseks tõhusaid abinõusid kehtestada,» ütlesid Alamaa-Aas ja Rebane.

Apteekrite sõnul läheb jaanuari keskel riigikogus teisele lugemisele ravimiseaduse muudatus, mis annab suurkettidele vabad käed kogu turg üle võtta ja sõltumatud apteegid välja suretada. Nende hinnangul ei aita see eelnõu kuidagi maal teenuse kättesaadavust parandada.

Seotud lood
06.01.2015 08.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto