Sisukord
Eesti
Tänane leht
07.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta Tagakülg VKG koondab enam kui 200 inimest «Tasuta koolilõuna» osutus kõnekeelseks väljendiks Viru pataljon sai uue kasarmu Eesti lühiuudised Auveres sai viga kaheksa inimest Jüri Pihl: las riigikogu kaalub Neitsi Maali pälvisid küüditamisfilmi tegijad Tuhanded ametnikud peavad Venemaa-reisist teatama Latt on seatud, aga otsusteks napib julgust Majandus Majanduse lühiuudised Maksuekspert: maksupoliitika peab olema teisejärguline Välismaa Kolmekuningapäeval hüppasid tšehhid vette Miljardärist Vene saadik: Krimmi ühendamine oli lühinägelik Arvamus Lugeja kiri: ei ole olemas andetuid noori Mart Raudsaar: industriaalajastu viimane pelgupaik Juhan Kivirähk: kuidas peaks valija käituma, et mitte idioodina mõjuda? Argo Ideon: viisa ja vabadus Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku Postimees 1932. aastal Päeva karikatuur Juhtkiri: nuga õlitööstuse kallal Sport Spordi lühiuudised Kodus näib kõik hästi, õiget taset näitab MK-sari Tipust vanadekoduks ja vastupidi Rootslased, müts ja kodune konkurent: Petter Northug tembutab jälle Tarbija Hambaid pese vahuta Kas ühekordne hambahari saab oma tööga hakkama? Hambaarst Igor Piho ühekordset harja lastele ei soovita Tartu Pakane pani uisuplatsidel töö käima Suusahullud korraldavad tuuri Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi Maaülikool tuli korvpallis üliõpilas­meistriks Juhan Liivi luuletus levib veebis inglise keeles Jüri Talvet: hea luule meeldib paljudele maailmas Feel Good Music Cafe lõpetas tegevuse Heljo Pikhof: omana omade seas Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Auveres sai viga kaheksa inimest

2 min lugemist

Eile pärastlõunal juhtus Ida-Virumaal asuva ja Eesti Energiale kuuluva Auvere elektrijaama ehitusel tööõnnetus, kus sai raskelt viga kaheksa inimest.

«Veidi enne kella 14 toimus Auvere elektrijaama ehitusel avarii tuhaärastussüsteemis, mille tagajärjel paiskus süsteemist välja suurem kogus tuhka,» selgitas Eesti Energia pressiesindaja.

«Kannatada said tööülesandeid täitnud Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse, Narva elektrijaamade ning teiste alltöövõtjate töötajad. Kiirabile anti üle kaheksa inimest,» lisas ta.

Elektrijaama ehitusobjektile registreerunud töötajate nimekiri on üle kontrollitud, kadunuks jäänuid ei ole.

Ida päästekeskuse pressiesindaja sõnul sai häirekeskus info õnnetuse kohta kell 13.56.

Kell 16.13 ütles Narva haigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) valvearst, et nende haiglasse on toodud kaheksa inimest, kellel on põletushaavad ja hingamisteede kahjustused. Neist kolm viibisid väga raskes seisundis intensiivravis ja viis traumapunktis.

Kell 18.20 ütles Narva haigla EMO kliiniku juhataja Pille Letjuka, et kannatanute seisund on suhteliselt stabiilne. «Kui ma enne meie anestesioloogidega rääkisin, tegelesid nad parajasti patsientide hingamisteede puhastamise ja loputamisega, et keemilised jäägid välja saaksid viidud,» lausus ta.

Eileõhtustel andmetel viibis kolm inimest kunstlikus koomas, neid jälgiti ja neile tehti tursevastast ravi. «Hoiame [neid kunstlikus koomas] nii lühidalt, kui saab,» ütles Letjuka.

EMO kliiniku juhataja sõnul hingasid kannatanud sisse tuhka, mis ei ole lihtsalt puutuhk, vaid milles on ka keemiline komponent. «See põhjustab hingamisteedes keemilist söövitust, mis võib omakorda põhjustada turset,» selgitas ta.

Ülejäänud viiel patsiendil olid kergemad kahjustused. Osa patsientidest viidi õhtuks juba traumatoloogia osakonda. Kliinikujuht lisas, et ilmselt jäetakse nad kõik jälgimisele, sest see tuhas sisalduv keemiline komponent võib hingamisteedes turse tekitada ka alles hiljem.

Letjuka sõnul viiakse patsiendid vajaduse korral üle teise haiglasse; kõik oleneb nende seisundist. «Kui see vajadus tekib, siis kindlasti viime. Seda vajadust hinnatakse kogu aeg,» kinnitas ta.

Õnnetuskohal käisid eile alates pärastlõunast päästetööd. Kohapeal töötasid elektrijaama enda päästekomando ning Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe päästemeeskonnad.

Auvere uue elektrijaama ehituse peatöövõtja on Alstomi konsortsium ning tänavune aasta on planeeritud jaama töölepanekuks. Jaam on kavas Eesti Energiale üle anda selle aasta lõpuks.

Seotud lood
    06.01.2015 08.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto