Sisukord
Tartu
Tänane leht
07.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Mälumäng Palju õnne Apteekrite streik jätab maainimesed ravimiteta Tagakülg VKG koondab enam kui 200 inimest «Tasuta koolilõuna» osutus kõnekeelseks väljendiks Viru pataljon sai uue kasarmu Eesti lühiuudised Auveres sai viga kaheksa inimest Jüri Pihl: las riigikogu kaalub Neitsi Maali pälvisid küüditamisfilmi tegijad Tuhanded ametnikud peavad Venemaa-reisist teatama Latt on seatud, aga otsusteks napib julgust Majandus Majanduse lühiuudised Maksuekspert: maksupoliitika peab olema teisejärguline Välismaa Kolmekuningapäeval hüppasid tšehhid vette Miljardärist Vene saadik: Krimmi ühendamine oli lühinägelik Arvamus Lugeja kiri: ei ole olemas andetuid noori Mart Raudsaar: industriaalajastu viimane pelgupaik Juhan Kivirähk: kuidas peaks valija käituma, et mitte idioodina mõjuda? Argo Ideon: viisa ja vabadus Abdul Turay: miks ma ei kandideeri riigikokku Postimees 1932. aastal Päeva karikatuur Juhtkiri: nuga õlitööstuse kallal Sport Spordi lühiuudised Kodus näib kõik hästi, õiget taset näitab MK-sari Tipust vanadekoduks ja vastupidi Rootslased, müts ja kodune konkurent: Petter Northug tembutab jälle Tarbija Hambaid pese vahuta Kas ühekordne hambahari saab oma tööga hakkama? Hambaarst Igor Piho ühekordset harja lastele ei soovita Tartu Pakane pani uisuplatsidel töö käima Suusahullud korraldavad tuuri Jevgeni Ossinovski: tegemist pole uue süsteemiga Linn ei hakka gümnasistide koolilõunat toetama Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi Maaülikool tuli korvpallis üliõpilas­meistriks Juhan Liivi luuletus levib veebis inglise keeles Jüri Talvet: hea luule meeldib paljudele maailmas Feel Good Music Cafe lõpetas tegevuse Heljo Pikhof: omana omade seas Marika Tuus-Laul: elu võimalikkusest väljaspool pealinna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Talveülikool jagab aasta algul uusi teadmisi

2 min lugemist

Juba viiendat aastat koondab Tartu ülikool terve hulga täiendusõppekursusi oma talveülikooli programmi, andes kõikidele võimaluse omandada uusi teadmisi ja oskusi.

Koolitusi teevad tunnustatud õppejõud ja pikaajalise kogemusega praktikud mitte ainult Tartus, vaid ka Tallinnas, Pärnus ja Viljandis.

Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ris­to­lainen meenutas, et talveülikooli idee sündis kunagi suveülikoolis, mis on juba kümmekond aastat koos käinud.

Talveülikooli programmi kokkupanemisel arvestatakse tema sõnul varasemate kursuste küsitluslehtedele kirjutatut, räägitakse läbi teaduskondade ja kolledžitega ning uuritakse päevakavalisi teemasid.

Millest tunda demagoogiat

Üks populaarsemaid lektoreid on alati olnud Tõnu Lehtsaar, kelle tänavune teema on argumenteerimine. Selle kursuse eesmärk on anda osalejatele praktilisi näpunäiteid, kuidas esitada oma seisukohti veenvalt ja arusaadavalt, kuidas mõjutada teise poole suhtumist ja kaitsta oma seisukohta ning kuidas ära tunda ja reageerida demagoogiavõtetele.

Tänavu pakutakse talveülikoolis 21 koolitust, mis kestavad kas päeva või kaks ning mille järel antakse osalejale tunnistus. Kui kursuslane täidab edukalt kõik nõuded, teeb ära iseseisva töö või midagi muud, mida küsitakse, siis on võimalus saada ainepunkte.

«See on tervitatav võimalus kõigile neile, kes juba õpivad tasemeõppes või kes kavatsevad ülikooli tulla,» ütles Ristolainen. «Punktide saamise võimalus kehtib ülikoolis kõigi täiendusõppekoolituste puhul.»

Ristolaineni sõnul on tänavu põnev ka kommunikatsiooniteema – skandaalid ja media hype –, seda loeb Halliki Harro-Loit.

Vägivald perekonnas

Suurt huvi on alati äratanud õigustemaatika. Populaarseks näib osutuvat kursus «Vägivald perekonnas. Geenid ja keskkond, valikud ja vastutus», mis sobib nõustajaile, psühholoogidele, psühhoterapeutidele, sot­siaal- ja lastekaitsetöötajaile, õpetajaile ning loomulikult kõigile huvilistele.

«Kõik, kes on endale midagi meelepärast leidnud, võiksid end kohe registreerida, mõnel pool võivad kohad juba täis olla,» lisas Ristolainen.

Eelmise aasta talveülikoolis käis üle 200 õppija. Talveülikoolis õppimine on tasuline.

Seotud lood
06.01.2015 08.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto