Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. Tallinnas (ja Eestis üldse) ei ole sündinud ühtegi Nobeli auhinna laureaati, küll aga on ühe laureaadi sünnilinnaks Riia. Nimetage ta.

2. Milline kõigile tuttav mänguasi on vene keeles tuntud kui vanka-vstanka?

3. 1952. aastal oli tõsiselt päevakorral Tartu Riiklikule Ülikoolile nime andmine. Ülikoolile sooviti anda ühe Tartus õppinud ja töötanud teadlase nimi. Õnneks piirduti vaid mälestussambaga, monument avati 28. septembril 1952. Kelle nime taheti ülikoolile panna?

4. Järjepidevalt on Eesti aasta sportlast valitud 1955. aastast, kui parimaks sai kuulitõukaja Feliks Pirts. Aasta treenerit valitakse alates 1988. aastast. Kes on selle tiitli pälvinud koguni viiel korral?

5. Millise linna vana nimi oli New York Alki ehk tulevane New York? Linna ametlik hüüdnimi on Smaragdilinn (Emerald City), kuid seda hüütakse ka Vihmaseks linnaks (Rainy City).

-------------

Vastused:

1. Riias on sündinud Wilhelm Friedrich Ostwald (keemiaauhind 1909. aastal). Samas oli tal seos ka Eestiga – ta lõpetas 1877. aastal Tartu Ülikooli ja töötas aastatel 1877–1881 seal eradotsendina.

2. Jonnipunn, ka tinatagumik.

3. Nikolai Pirogovi.

4. Mati Alaver. Erki Noole treener Rein Sokk on parim treener olnud kolmel aastal.

5. Seattle.

07.01.2015 09.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto