Sisukord
AK
Postimees
10.01.2015
Eesti Avalikustamise hirm pani seksiotsijad maksma Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Kotkad sätivad peret looma Male Pank andis suurperele võimaluse tõestada maksesuutlikkust 1001esikülg Pevkur põhjendas Pariisi tulistamist meedia käitumisega Eesti lühiuudised Inimesed suhtusid apteekrite streiki toetavalt Meie naine Ukrainas Tuhanded eurod igatsetud koha eest Majandus Majanduse lühiuudised Puitmajatootja Timbeco püüab Eesti turgu Välismaa Mina olen moslem, mina olen Charlie Prantsuse kaks pantvangidraamat said lohutu lõpu Terror lõhub Prantsusmaad juba aastakümneid Prantsuse Vabariigi kaitsja Arvamus Postimees 1930: ühe pojukese viis ema Venemaa panustab tõe puudumisele Päeva karikatuur Tagasivaade: abi politseile Noorelt õpitud Meie naine Ukrainas Prantsuse Vabariigi kaitsja Hiilgav langeja Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Jelena Skulskaja: kuidas tagada uuel aastal hea ja halva tasakaal? Jevgenia Värä: liiga pühasid asju ei tohiks olla Kultuur Maalähedane metropolikantri Mitte ainult tagumik Deep house Energiline trendiretro Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Segadused uue sõbrannaga Inimarenenud mõrvalugu Infokoguja saatus ja šaakali saatus Raamat ajaloogurmaanile Luulehetk – hetk luules Noorelt õpitud Sport Kerde ja Sokk liitusid Moskva Dinamoga Hiilgav langeja Kati Tolmoff: koos lastega tagasi tippu Tartu Rock ei lasknud end kodus üllatada Habras Eesti sport vs võimas kihlveokurat Tarbija Eesmärgid annavad elule suuna AK Energiline trendiretro Maalähedane metropolikantri Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Deep house Masuurikas Tagasivaade: abi politseile Luulehetk – hetk luules Infokoguja saatus ja šaakali saatus Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Kirjanik Erik Tohvri fenomen Tiit Kärner: õilsate mõtete kaunis maailm Arter Uut moodi Horoskoop Väikeste vabrikute buum Talveuni Külma ilma kuumad hõrgud Moeblogi: Rootsi kellad ja Pariisi lumm Viis päeva, viis kaatrit ehk veesõidunaudingu otsinguil Miamis Anu Saagim: reisipalavikust viidud Maria Avdjuško, õudne Eesti patrioot Toidublogi: kergem keedus suitsukalast Tiina Talumehe loomingu uus nägu Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kirjanik Erik Tohvri fenomen

4 min lugemist
Erik Tohvri teosed on raamatukogus väga nõutud. FOTO: Mihkel Maripuu

Viieteistkümne aastaga ligi kakskümmend kaheksa romaani, millest omakorda mõned koondunud tetraloogiaks («Kodutute küla»), triloogiaks või jagunenud kahte ossa, lisaks üks memuaarteos, enamik märkega «läbi müüdud», kokku tublisti üle 8000 lehekülje – niisugusest balzaciliku mahuga sõnaloomingust piisaks mitme kirjaniku elutööks.

Tellijale

Erik Tohvrile alias Hans-Erik Laansalule algas see kõik põhitööst pensionile jäämisega 66. eluaastal, kui «Majad jõe ääres» leidis 2000. aasta romaanivõistlusel esile tõstmist, ning on kestnud siiani, läinud aastal ilmunud romaanini «Ühe katuse all». Kui see pole fenomen, siis mis see on?

Kirjanduse populaarsust on tavaks viimasel ajal mõõta Apollo ja Rahva Raamatu edetabelitega, ehkki seal troonivad sportlaste, näitlejate, meediategelaste elulood, aime- või eneseabiraamatud. Aga kui tulevad andmed raamatukogulaenutustest, läheb võitjakroon üle Erik Tohvrile kui enim nõutud eesti kirjanikule. Seegi on fenomen, mida ei saa eirata. Tohvri on lugejatest selle osa kirjanik, kes tõenäoliselt moodustabki Eesti praeguse lugejaskonna põhivara, lugemiskultuuri ajastu viimased mohikaanlased – enamasti maal, alevis või väikelinnas elavad pensionieas naised. Kohtumisõhtutel raamatukogudes olen ka ise nende seltsis viibinud. Naljaga pooleks on kirjanik öelnud, et ta peaks ehk oma romaanid varustama hoiatusega «alla 50-aastastele keelatud». See tähendaks siis, et neil, kes pole jõudnud kuldsesse keskikka, aga kellel ometi on säilinud lugemisharjumus, seisab Tohvri avastamine kirjanikuna veel ees.

09.01.2015 12.01.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto