Sisukord
AK
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (6) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (3) Erik Aru: kas faktidel on lootust? Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (4) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Ene Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (1) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kirjanik Erik Tohvri fenomen

4 min lugemist
Erik Tohvri teosed on raamatukogus väga nõutud. FOTO: Mihkel Maripuu

Viieteistkümne aastaga ligi kakskümmend kaheksa romaani, millest omakorda mõned koondunud tetraloogiaks («Kodutute küla»), triloogiaks või jagunenud kahte ossa, lisaks üks memuaarteos, enamik märkega «läbi müüdud», kokku tublisti üle 8000 lehekülje – niisugusest balzaciliku mahuga sõnaloomingust piisaks mitme kirjaniku elutööks.

Tellijale

Erik Tohvrile alias Hans-Erik Laansalule algas see kõik põhitööst pensionile jäämisega 66. eluaastal, kui «Majad jõe ääres» leidis 2000. aasta romaanivõistlusel esile tõstmist, ning on kestnud siiani, läinud aastal ilmunud romaanini «Ühe katuse all». Kui see pole fenomen, siis mis see on?

Kirjanduse populaarsust on tavaks viimasel ajal mõõta Apollo ja Rahva Raamatu edetabelitega, ehkki seal troonivad sportlaste, näitlejate, meediategelaste elulood, aime- või eneseabiraamatud. Aga kui tulevad andmed raamatukogulaenutustest, läheb võitjakroon üle Erik Tohvrile kui enim nõutud eesti kirjanikule. Seegi on fenomen, mida ei saa eirata. Tohvri on lugejatest selle osa kirjanik, kes tõenäoliselt moodustabki Eesti praeguse lugejaskonna põhivara, lugemiskultuuri ajastu viimased mohikaanlased – enamasti maal, alevis või väikelinnas elavad pensionieas naised. Kohtumisõhtutel raamatukogudes olen ka ise nende seltsis viibinud. Naljaga pooleks on kirjanik öelnud, et ta peaks ehk oma romaanid varustama hoiatusega «alla 50-aastastele keelatud». See tähendaks siis, et neil, kes pole jõudnud kuldsesse keskikka, aga kellel ometi on säilinud lugemisharjumus, seisab Tohvri avastamine kirjanikuna veel ees.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto