Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ootame bussifirmalt, et ta logistika kiiresti paika saaks

Tartu maavalitsusse on viimastel päevadel jõudnud palju küsimusi muudatuste kohta maakonna bussiliinidel. Alanud aasta 1. jaanuarist teenindab Tartumaa maakonnaliine hankevõitja Gobus. Kümme aastat kehtinud sõiduplaanidesse tuli teha muudatused, sest Tartumaal on kümne aastaga muutunud nii asustus, koolivõrk kui ka töökohtade asukohad.

Tellijale Tellijale

 Kõige selgemalt tuli muudatuste vajalikkus ilmsiks piletimüügi andmetest. Lisaks sellele arvestasime kohalike omavalitsuste soove ja reisijate küsitluse tulemusi. Eelistasime valikute tegemisel tööl- ja kooliskäijate vajadusi, ühtki muudatust ei tehtud põhjalikult läbi kaalumata. Pidime arvestama sellega, et liinikilomeetreid juurde tekitada ei saa. Kuhugi uue liini lisamine tähendab mõnelt teiselt liinilt bussi äravõtmist.

Sellises olukorras pole võimalik, et kõik oleks rahul, aga praegu on võitjaid kindlasti rohkem kui kaotajaid. Suuri muudatusi sõiduplaanides lähiajal ei tule, aga väiksed korrigeerimised on võimalikud. Selleks ootame jätkuvalt tagasisidet kõigilt sõitjatelt: nendelt, kellel on tekkinud probleemid, ja ka nendelt, kellele uued sõiduplaanid sobivad.

07.01.2015 09.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto