Sisukord
Äriuudised
Postimees
08.01.2015
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Mälumäng Eesti lühiuudised Tagakülg Mehed päästis tuha jahtumine Noorsugu on pannud jalad seinale Auveres vähemalt kaheksa tööõnnetust Õnnetust uurivad politsei ja tööinspektsioon Eesti lühiuudised Haridusministeerium tegi koolilõuna kohta välkotsuse Obinitsas avati soome-ugri kultuuripealinn Töömehed otsisid pilkases pimeduses paaniliselt väljapääsu Autovarguste hulk väheneb Majandus Majanduse lühiuudised Bensiini 95 hind langes alla maagilise piiri Soomlasi ähvardavad palgakärped Pealinn võitis riigiga peetud prügilahingu Välismaa Rünnak paneb proovile prantslaste sallivuse Jyllands-Posteni veerema lükatud lumepall Välismaa lühiuudised Euroopat vapustas prantsuse ajakirjanike tapmine Arvamus Postimees 1932. aastal Lugeja kiri: õigus on õigluse ja headuse kunst Kõva sõna Martin Kala: sõnavabadus on osa Euroopa vereringest Lugeja kiri: hämmastav balletiõhtu Ilmar Raag: kas riik võib rääkida? Päeva karikatuur Juhtkiri: peame uskuma, et sõna vastu saab endiselt vaid sõnaga Olesja Lagašina: tümitame omasid? Nele Aus: kas me tegelikult armastame lapsi? Sport Spordi lühiuudised Ajas rännanud Alusalu otsib Uuralites jää tunnetust Kõva proovikivi: kas mõni noortekoondis suudab finaalturniirile murda? Uus punktisüsteem peatab lapssõitjate pealetungi Tarbija Elektrik saab eksida ainult ühe korra – ka siis, kui ta on naine Tartu Pääste- ja häirekeskus avasid pidulikult uue maja Üksik hall õhupall muutub fotoväljapanekul roosadeks Ootame bussifirmalt, et ta logistika kiiresti paika saaks Halvad filmid linastuvad heade järel Sõiduplaanisegadused päädisid avaldusega politseile Ahhaa purustas külastajate rekordid Tähtvere spordipark täitub lumega Lasteaedasid kummitab kokapõud Reigo Tamm: ooper on seksikas Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pealinn võitis riigiga peetud prügilahingu

3 min lugemist
Eesti Keskkonnateenuste juhatuse liige Argo Luude tõdes, et tema ettevõte peab leppima, kui Tallinn tänu kavalusele jäätmeseaduse mõttes kõrvale põikleb ja hakkab järgmisel viiel aastal ettevõtete asemel ise kogu linna prügivedu korraldama. FOTO: Tairo Lutter

Riigikohtu otsusega jõustus eile jäätmeseaduse muudatus, mis lubab igaühel ise valida prügivedaja ning keelas kohalikel omavalitsustel panna oma mittetulundusühinguid teenust vahendama.

Tellijale

Kuid Tallinn ei pea seadusetähe järgi käima, sest linnavalitsus jõudis enne kohtu otsust algatada Tallinna Jäätmekeskuse nimel kõigis 13 jäätmeveo piirkonnas endale sobivad hankemenetlused.

«Me arvestame, et hankemenetlusi saadavad rohked vaidlused, kuid üks on selge: hanked on korraldatud selliselt, et teenuse osutaja oleks kõigis piirkondades olemas kuni 2020. aastani,» ütles abilinnapea Arvo Sarapuu. «Arvestades jäätmekäitlusalase seadusloome kvaliteeti ja puudujääke jäätmeseaduses, võib eeldada, et seadust muudetakse enne 2020. aastat veel mitu korda.»

07.01.2015 09.01.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto