Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Haridusministeerium tegi koolilõuna kohta välkotsuse

Kui veel teisipäeva lõuna ajal tuli Viljandi riigigümnaasiumis koolitoidu eest tasuda 46 senti, siis sama päeva õhtul said koolijuhid ootamatu teate – Eestis asuvas viies riigigümnaasiumis võib õpilastele täiesti tasuta süüa anda, sest puuduoleva maksab kinni haridusministeerium.

Tellijale Tellijale

Haridusminister Jevgeni Ossinovski on varem lubanud, et sellest aastast on ka gümnasistidele koolilõuna tasuta, ehkki riigi poolt on tagatud vaid 78-sendine koolilõuna toetus. Kohalik omavalitsus on see, kes otsustab, kas maksab kinni ülejäänud koolilõuna hinnast või nõutakse see välja lapsevanemalt.

Sellises teadmises alustas uut veerandit Viljandi riigigümnaasium, kus maksab koolitoit 1,24 eurot, millest 46 senti hüvitasid valdavalt gümnasistide vanemad. Kuna riigigümnaasiumis õppivad noored pärinevad erinevatest omavalitsustest, kes maksid koolõuna lisahüvitist eri suuruses või ei maksnud seda üldse, tekkis ka olukordi, kus ühe kooli õpilased tasusid sama toidu eest erinevalt.

07.01.2015 09.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto