Spordi lühiuudised

Poltoranin ja Bjørgen võidutsesid Tour de Skil

SUUSATAMINE. Eile sõideti Toblachis Tour de Ski etapil meeste 10 km eraldistardiga klassikadistants, mille võitis Aleksei Poltoranin. Eestlase Andrus Veerpalu käe all treeniv Poltoranin sai kirja aja 22.51,8, 2. koha saanud Vene suusataja Jevgeni Belov kaotas Poltoraninile 0,5 sekundiga. Kolmandana lõpetas norralane Martin Johnsrud Sundby (+4,2). Eestlaste parimana sai Algo Kärp 40. koha (+1.15,6), Aivar Rehemaa lõpetas 63. kohal (+2.04,3), tema järel olid Raido Ränkel 64. (+2.05,4) ja Karel Tammjärv 65. kohal (+2.05,9). Kokku finišeeris 70 suusatajat. Tour de Ski liidrina jätkab norralane Petter Northug. Naiste 5 km klassikadistantsil sai esikoha Marit Bjørgen, ka teised poodiumikohad kuulusid norralannadele. Bjørgen lõpetas eile ajaga 12.48,5, teisena lõpetanud Therese Johaug kaotas talle 10,8 sekundiga. Kolmanda koha saanud Heidi Wengi kaotus Bjørgenile oli 13,1 sekundit. Üldarvestuses jätkab samuti liidrina Bjørgen, kellele järgnevad vastavalt Weng ja Johaug. Tour de Ski jätkub täna Toblachis.

Eesti meister andis positiivse proovi

18. oktoobril Eesti kulturismi meistrivõistlustel võetud kolmest dopinguproovist osutus positiivseks üks, Rodion Popovi oma. Eesti Antidopingu Liit võttis Eesti meistrivõistlustel kolm võistlussisest proovi: klassikalises kulturismis võistelnud Oleg Anissimovi ja Mihkel Vaino proovid olid negatiivsed, rannafitnessis meistriks tulnud Popovi proov positiivne. Popovi A-proovist leiti boldenooni, drostanolooni, metelonooni, dehüdrokloormetüültestosterooni ja anastrosooli, B-proovist Popov keeldus. Karistuseks määrati Popovile alates 18.12.2014 kehtima hakanud kaheaastane võistluskeeld.

Kanepi Brisbane’is veerandfinaalis

Austraalias Brisbane’i tenniseturniiril veerandfinaali jõudnud Kaia Kanepi kohtub seal maailma 7. reketi, serblanna Ana Ivanoviciga. Avaringis vaba olnud teise asetusega Ivanovic alistas teises ringis kindlalt 6:4, 6:1 Austraaliat esindava Jarmila Gajdosova. 2008. aastal Prantsusmaa lahtised võitnud 27-aastane Ivanovic oli samal aastal ka lühikest aega maailma esireket, praegu on ta WTA tabelis 7. kohal. Veerandfinaali võitja kohtub poolfinaalis venelanna Alla Kudrjavtsevaga (WTA 100.) või USAd esindava Varvara Leptšenkoga (WTA 34.). Kanepi ja Ivanovic pole varem omavahel kohtunud.