L, 4.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
, Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Ameerika Ühendriikide vanim meesterõivaste tootja asutati perefirmana juba 1818. aastal. 2001. aastast tehakse selle kaubamärgi all tooteid ka naistele. Firma riideid on kandnud muuhulgas 39 USA presidenti, neid on kantud tuntud filmides – näiteks filmis «Suur Gatsby» on kõigil seljas selle firma riided. Just see firma pakkus esimesena USA poodides valmisülikondi. Mis firma?

2. Tema vanaisa oli Ingemar Bengtsson, isa Nils Ingemarsson. Ülikooli astudes võttis ta endale perekonnanime perele kuuluva Pärna talu järgi. Kes on see kuulsus?

3. 15. sajandi keskpaigast alates oli Tallinna linnaapteeker kohustatud saatma üht oma rohtu «ilma tasuta, maitsmiseks, sõbraliku tunnustuse täheks» raehärradele raekotta. Mida?

4. Kes on kõige kauem elanud Nobeli auhinna laureaadina ehk elanud pärast auhinna saamist kõige kauem?

5. Kes on see mullu toimunud Euroopa Parlamendi valimistel silmapaistvalt palju hääli saanud ja peatselt riigikokku kandideeriv mitmekülgsete huvidega avaliku elu tegelane, kelle paljude tegevuste hulgas on ka trummimängimine lastelaule esitavas ansamblis Ajaratas Halastamatult Veereb Ei Teda Peatada Saa, Eriti?

-------

Vastused:

1. Brooks Brothers. Kuulub Retail Brand Alliance’i gruppi.

2. Carl Linné (Carolus Linnæus). Linnegårdi talu. Lind (linn) on rootsi keeles «pärn».

3. Klaretti, apteegis valmistatud vürtsveini.

4. 1929. aasta füüsikaauhinna saanud Louis Victor Pierre Raymond de Broglie elas pärast auhinna saamist 57 aastat ja 99 päeva. Tema rekordit on ületamas 1957. aasta füüsikaauhinna saajad Chen-Ning Franklin Yang ja Tsung-Dao Lee, kes veel praegugi elu ja tervise juures.

5. Tanel Talve, ajakirjanik, saatejuht, maaelu edendaja, motomees jpm.

Tagasi üles