Sisukord
Eesti
Postimees
09.01.2015
Eesti Male Dilbert Horoskoop Mälumäng Tagakülg Palju õnne Lasteaiast lahkunud poiss seikles mitme kilomeetri kaugusele Tramm Moonika tegi Tallinnas esimese testsõidu Auvere elektrijaama ehitustööde jätkumise aeg pole teada 90 omavalitsust ei suuda õpetajatele palga alammäära maksta Eesti lühiuudised VKG juht: riik lisagu limiiti Valitsus tunnistas senise ressursipoliitika ekslikkust Riigikaitse ei vaja liiga kõlavaid valimislubadusi Valitsuse lihtne otsus päästaks sadu töölisi koondamisest Majandus Eesti langes deflatsiooni Kommentaar: kas kütuste hinnalangus tegi jõulukingid kallimaks? Postkontorid lõpetavad teatri- ja kontserdipiletite müügi Valitsuse lihtne otsus päästaks sadu töölisi koondamisest Välismaa Euroopat ärevil hoidvate vendade minevikus leidub plekke Prantsusmaa otsis põgenevaid vendi Tuleva nädala Charlie Hebdo ilmub topeltpaksuna Rünnak mõjutab kogu Euroopat Hukkunud peatoimetaja kartis vaid enesetsensuuri Arvamus Ahto Lobjakas: ajakirjandusvabaduseta pole demokraatiat Vootele Päi: vabaduse vastaseid on meiegi naabruses Postimees 1937. aastal Päeva karikatuur Neeme Korv: vabadust kaitseb vabadus Juhtkiri: vigastussurmade masendav statistika Kultuur «Mandariinide» Oscari-nominatsiooni konkurendid Eesti film on Hollywoodi pressi kullake Võimalus Kuldgloobus võita on üks protsent Sport Alaveri ja Veerpalu õpilase võit kuulutas klassikalise tehnika lõppu Spordi lühiuudised Suur mäng kipub seekord jääma tippsarjade varju Tarbija Maailma turvalisim lennufirma kuulub austraallastele Tartu Muusika, mis värskendab ajusid Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid Lapsed võtavad mõõtu robotivõistlusel Linna planeeringuteenistus jagunes kaheks Algas ERMi uue peahoone kolmas ehitusaasta Muuseumisse tuleb kaks püsinäitust Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid Suures õdedemeres tõusid tähtedeks kaks meest. Aleksandr Bernatski Suures õdedemeres tõusid tähtedeks kaks meest. Kristjan Lokk Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Ameerika Ühendriikide vanim meesterõivaste tootja asutati perefirmana juba 1818. aastal. 2001. aastast tehakse selle kaubamärgi all tooteid ka naistele. Firma riideid on kandnud muuhulgas 39 USA presidenti, neid on kantud tuntud filmides – näiteks filmis «Suur Gatsby» on kõigil seljas selle firma riided. Just see firma pakkus esimesena USA poodides valmisülikondi. Mis firma?

2. Tema vanaisa oli Ingemar Bengtsson, isa Nils Ingemarsson. Ülikooli astudes võttis ta endale perekonnanime perele kuuluva Pärna talu järgi. Kes on see kuulsus?

3. 15. sajandi keskpaigast alates oli Tallinna linnaapteeker kohustatud saatma üht oma rohtu «ilma tasuta, maitsmiseks, sõbraliku tunnustuse täheks» raehärradele raekotta. Mida?

4. Kes on kõige kauem elanud Nobeli auhinna laureaadina ehk elanud pärast auhinna saamist kõige kauem?

5. Kes on see mullu toimunud Euroopa Parlamendi valimistel silmapaistvalt palju hääli saanud ja peatselt riigikokku kandideeriv mitmekülgsete huvidega avaliku elu tegelane, kelle paljude tegevuste hulgas on ka trummimängimine lastelaule esitavas ansamblis Ajaratas Halastamatult Veereb Ei Teda Peatada Saa, Eriti?

-------

Vastused:

1. Brooks Brothers. Kuulub Retail Brand Alliance’i gruppi.

2. Carl Linné (Carolus Linnæus). Linnegårdi talu. Lind (linn) on rootsi keeles «pärn».

3. Klaretti, apteegis valmistatud vürtsveini.

4. 1929. aasta füüsikaauhinna saanud Louis Victor Pierre Raymond de Broglie elas pärast auhinna saamist 57 aastat ja 99 päeva. Tema rekordit on ületamas 1957. aasta füüsikaauhinna saajad Chen-Ning Franklin Yang ja Tsung-Dao Lee, kes veel praegugi elu ja tervise juures.

5. Tanel Talve, ajakirjanik, saatejuht, maaelu edendaja, motomees jpm.

Seotud lood
    08.01.2015 10.01.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto