Sisukord
Eesti
Postimees
09.01.2015
Eesti Male Dilbert Horoskoop Mälumäng Tagakülg Palju õnne Lasteaiast lahkunud poiss seikles mitme kilomeetri kaugusele Tramm Moonika tegi Tallinnas esimese testsõidu Auvere elektrijaama ehitustööde jätkumise aeg pole teada 90 omavalitsust ei suuda õpetajatele palga alammäära maksta Eesti lühiuudised VKG juht: riik lisagu limiiti Valitsus tunnistas senise ressursipoliitika ekslikkust Riigikaitse ei vaja liiga kõlavaid valimislubadusi Valitsuse lihtne otsus päästaks sadu töölisi koondamisest Majandus Eesti langes deflatsiooni Kommentaar: kas kütuste hinnalangus tegi jõulukingid kallimaks? Postkontorid lõpetavad teatri- ja kontserdipiletite müügi Valitsuse lihtne otsus päästaks sadu töölisi koondamisest Välismaa Euroopat ärevil hoidvate vendade minevikus leidub plekke Prantsusmaa otsis põgenevaid vendi Tuleva nädala Charlie Hebdo ilmub topeltpaksuna Rünnak mõjutab kogu Euroopat Hukkunud peatoimetaja kartis vaid enesetsensuuri Arvamus Ahto Lobjakas: ajakirjandusvabaduseta pole demokraatiat Vootele Päi: vabaduse vastaseid on meiegi naabruses Postimees 1937. aastal Päeva karikatuur Neeme Korv: vabadust kaitseb vabadus Juhtkiri: vigastussurmade masendav statistika Kultuur «Mandariinide» Oscari-nominatsiooni konkurendid Eesti film on Hollywoodi pressi kullake Võimalus Kuldgloobus võita on üks protsent Sport Alaveri ja Veerpalu õpilase võit kuulutas klassikalise tehnika lõppu Spordi lühiuudised Suur mäng kipub seekord jääma tippsarjade varju Tarbija Maailma turvalisim lennufirma kuulub austraallastele Tartu Muusika, mis värskendab ajusid Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid Lapsed võtavad mõõtu robotivõistlusel Linna planeeringuteenistus jagunes kaheks Algas ERMi uue peahoone kolmas ehitusaasta Muuseumisse tuleb kaks püsinäitust Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid Suures õdedemeres tõusid tähtedeks kaks meest. Aleksandr Bernatski Suures õdedemeres tõusid tähtedeks kaks meest. Kristjan Lokk Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigikaitse ei vaja liiga kõlavaid valimislubadusi

6 min lugemist
Kaitseväe juhataja kindralleitnent Riho Terras. Pildil on ta veel kindralmajori auastmetunnustega. FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Riigikaitse tõstmine valimiste keskseks teemaks on kaitseväe juhataja, kindralmajor Riho Terrase sõnul rõõmustav. Küll aga soovitab ta hoiduda kallitest ja emotsionaalsetest äkkotsustest riigikaitse vallas, sest Eesti pole sõjas ega isegi mitte selle lähedal.

Tellijale Tellijale

Möödunud aasta oli kaitseväele üks viimaste aastate raskemaid. Miks?

See oli minu ametiaja kõige raskem aasta. Õhuvägi pidi tegema üleinimlikke pingutusi, et panna Ämari õhuväebaas planeeritust aasta varem 24 tundi päevas tööle. Merevägi pidi seoses NATO otsuste ja Ukraina sündmustega palju rohkem merel olema. Maavägi pidi vastu võtma liitlasüksused. Staabiohvitserid osalesid NATO õppustel määratult suuremas mahus, kui olime ette näinud. Nad said kõik sellega kenasti hakkama. Tagantjärele vaadates oli 2014 kaitseväele hea aasta. Riigikaitsevõime tugevnes nii meie enda kui ka liitlaste tegevustest minu hinnangul oluliselt.

Ütlesite aprillis, et Ukraina peataolek ei tohi Eestis korduda: kui esimene «roheline mehike» üle piiri tuleb, siis lastakse ta maha. Kas see põhimõte kehtib juba täna või tuleb oodata riigikaitseseaduse jõustumist aastal 2016?

Kindlasti on riigikaitseseadus väga oluline protsessi lihtsustamiseks. Teisalt oleme õpetanud oma kaitseväelasi lähtuma sellest, et ka ilma kõrgemalt tuleva käsuta suudavad ohvitserid võtta vastu otsuseid. Iseäranis kaitseliitlased peavad tegutsema kiiresti ka siis, kui neil ei ole käsku kõrgemalt, aga sündmused on sellised nagu Ukrainas. Seda, et terved väeosad, kus on ülem olemas, ei suuda midagi teha, me kindlasti ei luba. Sõjalisele agressioonile tuleb vastu hakata igal juhul, olgu roheline või mitteroheline mehike. Siin on muidugi suur roll politseil, aga võib öelda, et oleme selleks valmis.

08.01.2015 10.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto