Sisukord
AK
Postimees
10.01.2015
Eesti Avalikustamise hirm pani seksiotsijad maksma Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Kotkad sätivad peret looma Male Pank andis suurperele võimaluse tõestada maksesuutlikkust 1001esikülg Pevkur põhjendas Pariisi tulistamist meedia käitumisega Eesti lühiuudised Inimesed suhtusid apteekrite streiki toetavalt Meie naine Ukrainas Tuhanded eurod igatsetud koha eest Majandus Majanduse lühiuudised Puitmajatootja Timbeco püüab Eesti turgu Välismaa Mina olen moslem, mina olen Charlie Prantsuse kaks pantvangidraamat said lohutu lõpu Terror lõhub Prantsusmaad juba aastakümneid Prantsuse Vabariigi kaitsja Arvamus Postimees 1930: ühe pojukese viis ema Venemaa panustab tõe puudumisele Päeva karikatuur Tagasivaade: abi politseile Noorelt õpitud Meie naine Ukrainas Prantsuse Vabariigi kaitsja Hiilgav langeja Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Jelena Skulskaja: kuidas tagada uuel aastal hea ja halva tasakaal? Jevgenia Värä: liiga pühasid asju ei tohiks olla Kultuur Maalähedane metropolikantri Mitte ainult tagumik Deep house Energiline trendiretro Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Segadused uue sõbrannaga Inimarenenud mõrvalugu Infokoguja saatus ja šaakali saatus Raamat ajaloogurmaanile Luulehetk – hetk luules Noorelt õpitud Sport Kerde ja Sokk liitusid Moskva Dinamoga Hiilgav langeja Kati Tolmoff: koos lastega tagasi tippu Tartu Rock ei lasknud end kodus üllatada Habras Eesti sport vs võimas kihlveokurat Tarbija Eesmärgid annavad elule suuna AK Energiline trendiretro Maalähedane metropolikantri Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Deep house Masuurikas Tagasivaade: abi politseile Luulehetk – hetk luules Infokoguja saatus ja šaakali saatus Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Kirjanik Erik Tohvri fenomen Tiit Kärner: õilsate mõtete kaunis maailm Arter Uut moodi Horoskoop Väikeste vabrikute buum Talveuni Külma ilma kuumad hõrgud Moeblogi: Rootsi kellad ja Pariisi lumm Viis päeva, viis kaatrit ehk veesõidunaudingu otsinguil Miamis Anu Saagim: reisipalavikust viidud Maria Avdjuško, õudne Eesti patrioot Toidublogi: kergem keedus suitsukalast Tiina Talumehe loomingu uus nägu Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Venemaa panustab tõe puudumisele

14 min lugemist
Ajakirjanik Peter Pomerantsev. FOTO: ceeforum.eu

Infosõjas läänega eeldab Venemaa, et tõde pole, on ainult palju valesid – miks ei võiks siis Venemaa oma valet kuulutada, ütleb Nõukogude Liidus sündinud ja Suurbritannias üles kasvanud ajakirjanik Peter Pomerantsev. Eesti ei peaks juurdlema niivõrd selle üle, mida tahab Venemaa, vaid mida tahab Eesti. Sel juhul pole venekeelne infokanal ehk kõige mõistlikum viis raha kulutada.

Tellijale

Külma sõja ajal kasutas Kreml vastandumistaktikat, aga kui uskuda teie ja Michael Weissi raportit «Ebatõeluse nuhtlus», siis paistab, et see on muutunud. Kreml on hakanud kasutama lääne vastu lääne enda liberaalse demokraatia põhimõtteid.

Kreml kasutab ükskõik millist ideoloogiat, mis juhtub parajasti kasulik olema. Kui jutt on ärist lääneriikidega, siis ütlevad nad, et poliitika tuleb hoida ärist lahus ja unustada sanktsioonid. Samal ajal toetab Kreml kapitalismivastast liikumist, äärmusvasakpoolseid. Samal ajal toetab ja annab platvormi paremäärmuslikele liikumistele. Neil on ükspuha, millist ideoloogiat kasutada, nad võtavad kõik, mis parajasti kasulikuna tundub, et oma positsiooni parandada või ajada inimesed, institutsioonid, riigid omavahel tülli.

09.01.2015 12.01.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto