Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vootele Päi: vabaduse vastaseid on meiegi naabruses

Vootele Päi. FOTO: Erakogu

Ukraina relvakonflikti ja seda saatva infosõja taustal on äärmiselt oluline, et oskaksime tunda ja näidata solidaarsust vabaduste eest seisjatega, kuni rohujuuretasandini välja, kirjutab Vootele Päi, TÜ rahvusvaheliste suhete magistrant.

Tellijale Tellijale

Prantsusmaal olid Kalašnikovid islamiäärmuslaste käes, Tallinnast mõnisada kilomeetrit ida pool on käed teised, aga relvad samad. Taktika on erinev, aga eesmärk sama. Vaigistada debatti, luua tabuteemasid, toota oma tõde ning tekitada hirmu ja pimedat aukartust. Ja sputnik tiirleb juba ka meie pea kohal. Mastaabid teised, meetodid teised, sisu jällegi sama.

Eesti oma väiksuse juures ei saa lubada olukorda, kus osa ühiskonnast elab teises reaalsuses ja teiste tõekspidamiste järgi, sest me ei riski pelgalt tosina inimohvriga mõnes toimetuses, vaid oma riigi kui sellisega.

Meedia peab tundma vastutust, see on elementaarne. Kuid meil peab olema õigus vaadata satiiri, olgu see siis labasevõitu komöödia diktaatorist või totravõitu karikatuur terroristist. Ei saa mööda vaadata otsesest rünnakust lääne ühiskonnas sajandite jooksul saavutatud vabadustele teise kultuuri või võimu poolt. On jälle aeg selg sirgu lüüa ja laupäeval kell 14 kõik küünaldega Vabaduse Väljakule sõnavabaduse eest seisma tulla. Je suis Charlie et je n'ai pas peur.

* Vootele Päi on riigikogu Reformierakonna fraktsiooni nõunik ja Reformierakonna liige.

08.01.2015 10.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto