Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.01.2015
Eesti Male Dilbert Horoskoop Mälumäng Tagakülg Palju õnne Lasteaiast lahkunud poiss seikles mitme kilomeetri kaugusele Tramm Moonika tegi Tallinnas esimese testsõidu Auvere elektrijaama ehitustööde jätkumise aeg pole teada 90 omavalitsust ei suuda õpetajatele palga alammäära maksta Eesti lühiuudised VKG juht: riik lisagu limiiti Valitsus tunnistas senise ressursipoliitika ekslikkust Riigikaitse ei vaja liiga kõlavaid valimislubadusi Valitsuse lihtne otsus päästaks sadu töölisi koondamisest Majandus Eesti langes deflatsiooni Kommentaar: kas kütuste hinnalangus tegi jõulukingid kallimaks? Postkontorid lõpetavad teatri- ja kontserdipiletite müügi Valitsuse lihtne otsus päästaks sadu töölisi koondamisest Välismaa Euroopat ärevil hoidvate vendade minevikus leidub plekke Prantsusmaa otsis põgenevaid vendi Tuleva nädala Charlie Hebdo ilmub topeltpaksuna Rünnak mõjutab kogu Euroopat Hukkunud peatoimetaja kartis vaid enesetsensuuri Arvamus Ahto Lobjakas: ajakirjandusvabaduseta pole demokraatiat Vootele Päi: vabaduse vastaseid on meiegi naabruses Postimees 1937. aastal Päeva karikatuur Neeme Korv: vabadust kaitseb vabadus Juhtkiri: vigastussurmade masendav statistika Kultuur «Mandariinide» Oscari-nominatsiooni konkurendid Eesti film on Hollywoodi pressi kullake Võimalus Kuldgloobus võita on üks protsent Sport Alaveri ja Veerpalu õpilase võit kuulutas klassikalise tehnika lõppu Spordi lühiuudised Suur mäng kipub seekord jääma tippsarjade varju Tarbija Maailma turvalisim lennufirma kuulub austraallastele Tartu Muusika, mis värskendab ajusid Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid Lapsed võtavad mõõtu robotivõistlusel Linna planeeringuteenistus jagunes kaheks Algas ERMi uue peahoone kolmas ehitusaasta Muuseumisse tuleb kaks püsinäitust Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid Suures õdedemeres tõusid tähtedeks kaks meest. Aleksandr Bernatski Suures õdedemeres tõusid tähtedeks kaks meest. Kristjan Lokk Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vootele Päi: vabaduse vastaseid on meiegi naabruses

3 min lugemist
Vootele Päi. FOTO: Erakogu

Ukraina relvakonflikti ja seda saatva infosõja taustal on äärmiselt oluline, et oskaksime tunda ja näidata solidaarsust vabaduste eest seisjatega, kuni rohujuuretasandini välja, kirjutab Vootele Päi, TÜ rahvusvaheliste suhete magistrant.

Tellijale Tellijale

Prantsusmaal olid Kalašnikovid islamiäärmuslaste käes, Tallinnast mõnisada kilomeetrit ida pool on käed teised, aga relvad samad. Taktika on erinev, aga eesmärk sama. Vaigistada debatti, luua tabuteemasid, toota oma tõde ning tekitada hirmu ja pimedat aukartust. Ja sputnik tiirleb juba ka meie pea kohal. Mastaabid teised, meetodid teised, sisu jällegi sama.

Eesti oma väiksuse juures ei saa lubada olukorda, kus osa ühiskonnast elab teises reaalsuses ja teiste tõekspidamiste järgi, sest me ei riski pelgalt tosina inimohvriga mõnes toimetuses, vaid oma riigi kui sellisega.

Meedia peab tundma vastutust, see on elementaarne. Kuid meil peab olema õigus vaadata satiiri, olgu see siis labasevõitu komöödia diktaatorist või totravõitu karikatuur terroristist. Ei saa mööda vaadata otsesest rünnakust lääne ühiskonnas sajandite jooksul saavutatud vabadustele teise kultuuri või võimu poolt. On jälle aeg selg sirgu lüüa ja laupäeval kell 14 kõik küünaldega Vabaduse Väljakule sõnavabaduse eest seisma tulla. Je suis Charlie et je n'ai pas peur.

* Vootele Päi on riigikogu Reformierakonna fraktsiooni nõunik ja Reformierakonna liige.

08.01.2015 10.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto