Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ahto Lobjakas: ajakirjandusvabaduseta pole demokraatiat

2 min lugemist
Postimehe ajakirjanikud kogunesid eile tapetud Prantsusmaa kolleegide meenutamiseks ja terrori hukkamõistmiseks ühispildile, hoides sümbolitena käes silte «Ma olen Charlie» - «Je suis Charlie», kirjutusvahendeid ja pressikaarte. FOTO: Pm

Pole demokraatiat vabade valimisteta, pole vabu valimisi ilma vaba arvamusvahetuseta ja pole vaba arvamusvahetust ilma sõltumatu ajakirjanduseta – Pariisis rünnati Euroopa institutsiooni, kirjutab kolumnist Ahto Lobjakas.

Tellijale

See, et tragöödial on meid kõiki puudutav mõõde, ei tähenda, et kohalik mõõde oleks tähenduseta. Hea ajakirjandus peab ka selle välja tooma. Charlie Hebdo'd ei rünnanud kodumaata islamistid. Ründajad olid (niipalju kui täna teame) Prantsusmaa kodanikud. Prantsusmaa keelab oma kodanike vahel vahetegemise rahvuse või usu alusel, kuid kahtlusaluste Alžeeria nimed omakorda viitavad sellele, et tegemist ei ole teise põlvkonna lõimumata immigrantidega, kes nagu hundid metsa poole vaatavad. Toimunu pole käepärane šabloonargument nende jaoks, kes tahavad kaugelt arvustada Lääne-Euroopa riikide sisserännupoliitikat. Alžeeria oli Prantsusmaa Liivimaa. Kaks sajandit selle riigi osa – mitte lihtsalt koloonia. Prantsusmaast lahutas ta verine kodusõda 1960. aastail. Sellele on nüüd settinud islami-džihaadi ning eeslinnade sotsiaalse mahajäetuse kihid.

Ülejäänud Euroopa näeb suuremat ühisosa. Kohler tõmbab paralleeli immigrantidevastase rahvaliikumisega Pegida Saksamaal. Nagu islamistid ei salli see ajakirjandust. Süüdistab meediat valetamises ja vandenõus valitsusega, et rumalat «rahvast» alla suruda, selle poliitiliselt ebakorrektseid sisserändajatevastaseid meeleolusid eirates. See süüdistus solvab nii rahvast kui ajakirjanikke, ütleb Kohler, ning osutab: arvamusvabaduse sildi all ründab Pegida pluralistlikku ajakirjandust. Nagu tehti üleeile Pariisis, «ainult et sealsed vahendid olid äärmuslikumad.»

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto