Sisukord
Uudised
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid

2 min lugemist
Selline peaks hoone välja nägema 2016. aasta kevadel. FOTO: Arco Vara

Kinnisvarafirma Arco Vara teatel algas Pallase puiestee 25 majas väikekorterite müük ning hoone remont valmib tuleva aasta kevadeks. Linnavalitsuse kinnitusel on aga ehitusluba antud välja hotelli uuendamiseks, mitte kortermaja rajamiseks.

«Sellest saab ilmselt kuum teema,» tõdes Ihaste hotelli arengusuundumustest rääkides linna arhitektuuri ja ehituse osakonna järelevalveteenistuse juhataja Andres Aint.

Tema sõnul tuleb linna ehitusega seotud ametnikel ilmselt juba lähipäevil küsimus tõsisemalt arutusele võtta, sest kui hoone sihtotstarve on hotell, ei tohiks selles asuda korterid.

61 korterit

Arco Vara räägib oma müügipakkumises aga, et alustas just korterite müüki Pallase korterhotellis, mis asub südalinnast viie kilomeetri kaugusel. Tõsi, eluruume nimetatakse nii väike- kui ka külaliskorteriteks.

Ühe- ja kahetoalised korterid on 12–43 ruutmeetri suurused. Nende hind algab 23 000 eurost ja ulatub 67 300 euroni. Veel lubatakse väikseid kommunaalkulusid ning boonusena saab keldrikorrusel kasutada pesumasinaruumi, jõusaali ja sauna.

«On teada fakt, et Tartus napib juba aastaid üürikortereid. Ja kuna Tartu on rahvusvaheliselt tuntud ülikoolilinn, tasub investeering Tartu üürikorteritesse end kindlasti ära,» leidis korterite müüki korraldav maakler Janika Toots.

Praegu jätab eramajade vahel seisev suur hotellihoone tühja ja hüljatud mulje. Fassaadikrohvist leiab pragusid ja tuulekastidelt on maha kukkunud laudu. Tekkinud avaustest lendavad sisse-välja tuvid.

Pikalt müügis olnud kunagise hotellikompleksi ostis tunamullu Aablu Keskuse OÜ. Ettevõtte üks omanik Sven Mihailov kinnitas Tartu Postimehele, et praegusesse seisu hoone kindlasti ei jää. «Kõik vajalikud kooskõlastused ja ehitusluba on olemas ning hoone rekonstrueeritakse ranges vastavuses Tartu linnavalitsuse väljastatud projekteerimistingimustega ning kooskõlastatud projektiga,» lubas ta.

Mihailovi kinnitusel tehti töö käigus projekti ka kõik naabrite soovitud muudatused. Juba on korraldatud ka hange ehituse peatöövõtja leidmiseks ning käivad läbirääkimised lepingu sõlmimiseks.

«Kohe, kui peatöövõtja on välja valitud, alustame ehitustöid, mis plaanide kohaselt valmivad juba käesoleva aasta sügiseks,» lisas Mihailov.

Ranged nõuded

Ehitusregistri andmetel valmis 2946-ruutmeetrise põrandapinnaga maja 1996. aastal. Linlased mäletavad, et algusaastatel oli hotell menukas. Lisaks ööbimisele sai seal keeglit mängida ning majas peeti meeleolukaid pidusid. Tasahilju jäi aga elu hoones soiku.

Et majas alustaks uuesti tegevust hotell, selle vastu pole linnavalitsusel midagi. Hotellidele kehtivad siiski ranged nõuded ning neid täitmata jättes pole võimalik hoone kasutusluba saada, märkis järelevalveteenistuse juhataja Andres Aint.

Maja seinale peab olema kinnitatud silt «Hotell», aga mitte ainult, tõdes Aint. Lisaks peab hotellis olema vastuvõtt, külastajate registreerimine ja palju muud.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto