Sisukord
Uudised
Tänane leht
09.01.2015
Eesti Male Dilbert Horoskoop Mälumäng Tagakülg Palju õnne Lasteaiast lahkunud poiss seikles mitme kilomeetri kaugusele Tramm Moonika tegi Tallinnas esimese testsõidu Auvere elektrijaama ehitustööde jätkumise aeg pole teada 90 omavalitsust ei suuda õpetajatele palga alammäära maksta Eesti lühiuudised VKG juht: riik lisagu limiiti Valitsus tunnistas senise ressursipoliitika ekslikkust Riigikaitse ei vaja liiga kõlavaid valimislubadusi Valitsuse lihtne otsus päästaks sadu töölisi koondamisest Majandus Eesti langes deflatsiooni Kommentaar: kas kütuste hinnalangus tegi jõulukingid kallimaks? Postkontorid lõpetavad teatri- ja kontserdipiletite müügi Valitsuse lihtne otsus päästaks sadu töölisi koondamisest Välismaa Euroopat ärevil hoidvate vendade minevikus leidub plekke Prantsusmaa otsis põgenevaid vendi Tuleva nädala Charlie Hebdo ilmub topeltpaksuna Rünnak mõjutab kogu Euroopat Hukkunud peatoimetaja kartis vaid enesetsensuuri Arvamus Ahto Lobjakas: ajakirjandusvabaduseta pole demokraatiat Vootele Päi: vabaduse vastaseid on meiegi naabruses Postimees 1937. aastal Päeva karikatuur Neeme Korv: vabadust kaitseb vabadus Juhtkiri: vigastussurmade masendav statistika Kultuur «Mandariinide» Oscari-nominatsiooni konkurendid Eesti film on Hollywoodi pressi kullake Võimalus Kuldgloobus võita on üks protsent Sport Alaveri ja Veerpalu õpilase võit kuulutas klassikalise tehnika lõppu Spordi lühiuudised Suur mäng kipub seekord jääma tippsarjade varju Tarbija Maailma turvalisim lennufirma kuulub austraallastele Tartu Muusika, mis värskendab ajusid Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid Lapsed võtavad mõõtu robotivõistlusel Linna planeeringuteenistus jagunes kaheks Algas ERMi uue peahoone kolmas ehitusaasta Muuseumisse tuleb kaks püsinäitust Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid Suures õdedemeres tõusid tähtedeks kaks meest. Aleksandr Bernatski Suures õdedemeres tõusid tähtedeks kaks meest. Kristjan Lokk Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arendaja müüb Ihaste hotellis kortereid

2 min lugemist
Selline peaks hoone välja nägema 2016. aasta kevadel. FOTO: Arco Vara

Kinnisvarafirma Arco Vara teatel algas Pallase puiestee 25 majas väikekorterite müük ning hoone remont valmib tuleva aasta kevadeks. Linnavalitsuse kinnitusel on aga ehitusluba antud välja hotelli uuendamiseks, mitte kortermaja rajamiseks.

«Sellest saab ilmselt kuum teema,» tõdes Ihaste hotelli arengusuundumustest rääkides linna arhitektuuri ja ehituse osakonna järelevalveteenistuse juhataja Andres Aint.

Tema sõnul tuleb linna ehitusega seotud ametnikel ilmselt juba lähipäevil küsimus tõsisemalt arutusele võtta, sest kui hoone sihtotstarve on hotell, ei tohiks selles asuda korterid.

61 korterit

Arco Vara räägib oma müügipakkumises aga, et alustas just korterite müüki Pallase korterhotellis, mis asub südalinnast viie kilomeetri kaugusel. Tõsi, eluruume nimetatakse nii väike- kui ka külaliskorteriteks.

Ühe- ja kahetoalised korterid on 12–43 ruutmeetri suurused. Nende hind algab 23 000 eurost ja ulatub 67 300 euroni. Veel lubatakse väikseid kommunaalkulusid ning boonusena saab keldrikorrusel kasutada pesumasinaruumi, jõusaali ja sauna.

«On teada fakt, et Tartus napib juba aastaid üürikortereid. Ja kuna Tartu on rahvusvaheliselt tuntud ülikoolilinn, tasub investeering Tartu üürikorteritesse end kindlasti ära,» leidis korterite müüki korraldav maakler Janika Toots.

Praegu jätab eramajade vahel seisev suur hotellihoone tühja ja hüljatud mulje. Fassaadikrohvist leiab pragusid ja tuulekastidelt on maha kukkunud laudu. Tekkinud avaustest lendavad sisse-välja tuvid.

Pikalt müügis olnud kunagise hotellikompleksi ostis tunamullu Aablu Keskuse OÜ. Ettevõtte üks omanik Sven Mihailov kinnitas Tartu Postimehele, et praegusesse seisu hoone kindlasti ei jää. «Kõik vajalikud kooskõlastused ja ehitusluba on olemas ning hoone rekonstrueeritakse ranges vastavuses Tartu linnavalitsuse väljastatud projekteerimistingimustega ning kooskõlastatud projektiga,» lubas ta.

Mihailovi kinnitusel tehti töö käigus projekti ka kõik naabrite soovitud muudatused. Juba on korraldatud ka hange ehituse peatöövõtja leidmiseks ning käivad läbirääkimised lepingu sõlmimiseks.

«Kohe, kui peatöövõtja on välja valitud, alustame ehitustöid, mis plaanide kohaselt valmivad juba käesoleva aasta sügiseks,» lisas Mihailov.

Ranged nõuded

Ehitusregistri andmetel valmis 2946-ruutmeetrise põrandapinnaga maja 1996. aastal. Linlased mäletavad, et algusaastatel oli hotell menukas. Lisaks ööbimisele sai seal keeglit mängida ning majas peeti meeleolukaid pidusid. Tasahilju jäi aga elu hoones soiku.

Et majas alustaks uuesti tegevust hotell, selle vastu pole linnavalitsusel midagi. Hotellidele kehtivad siiski ranged nõuded ning neid täitmata jättes pole võimalik hoone kasutusluba saada, märkis järelevalveteenistuse juhataja Andres Aint.

Maja seinale peab olema kinnitatud silt «Hotell», aga mitte ainult, tõdes Aint. Lisaks peab hotellis olema vastuvõtt, külastajate registreerimine ja palju muud.

Seotud lood
08.01.2015 10.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto