Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus

FOTO: Reuters/ScanPix

On levinud valearusaam, et euroala on rahaliit ja mitte poliitiline liit. See seisukoht näitab, kuivõrd vääriti võib mõista rahaliidu mõtet. Rahaliit saab eksisteerida vaid tänu Euroopa Liidu riikide saavutatud ulatuslikule lõimumisele ning ühisraha süvendab seda lõimumist veelgi.

Tellijale Tellijale

Rahaliit on osutunud arvatust vastupidavamaks just seetõttu, et kahtlejad ei ole hinnanud õigesti selle poliitilisi mõõtmeid. Nad on alahinnanud sidemeid liidu liikmete vahel, seda, kui palju on koos investeeritud, ja tahet lahendada üheskoos probleeme kõige raskematel aegadel.

Siinjuures tuleb siiski tõdeda, et meie rahaliit ei ole veel täielik. Selline hinnang pandi kahe aasta eest nelja juhi aruandes (mille koostas Euroopa Ülemkogu eesistuja tihedas koostöös Euroopa Komisjoni presidendi, eurorühma eesistuja ja Euroopa Keskpanga presidendiga). Ja kuigi mõnes valdkonnas on tehtud tähtsaid edusamme, on teistes valdkondades töö veel pooleli.

09.01.2015 12.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto