Sisukord
AK
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (2) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (1) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (10) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (23) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus

3 min lugemist
FOTO: Reuters/ScanPix

On levinud valearusaam, et euroala on rahaliit ja mitte poliitiline liit. See seisukoht näitab, kuivõrd vääriti võib mõista rahaliidu mõtet. Rahaliit saab eksisteerida vaid tänu Euroopa Liidu riikide saavutatud ulatuslikule lõimumisele ning ühisraha süvendab seda lõimumist veelgi.

Tellijale

Rahaliit on osutunud arvatust vastupidavamaks just seetõttu, et kahtlejad ei ole hinnanud õigesti selle poliitilisi mõõtmeid. Nad on alahinnanud sidemeid liidu liikmete vahel, seda, kui palju on koos investeeritud, ja tahet lahendada üheskoos probleeme kõige raskematel aegadel.

Siinjuures tuleb siiski tõdeda, et meie rahaliit ei ole veel täielik. Selline hinnang pandi kahe aasta eest nelja juhi aruandes (mille koostas Euroopa Ülemkogu eesistuja tihedas koostöös Euroopa Komisjoni presidendi, eurorühma eesistuja ja Euroopa Keskpanga presidendiga). Ja kuigi mõnes valdkonnas on tehtud tähtsaid edusamme, on teistes valdkondades töö veel pooleli.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto