Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Läinud aasta 23. novembril siirdus koos ameeriklase Terry W. Virtsi ja venelase Anton Škapleroviga kosmosesse ja asus rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) poole teele Itaalia esimene naisastronaut, Itaalia armee kapten Samantha Cristoforetti. Ta võttis kaasa ka ühe aparaadi, misjärel saavad nüüd kosmosejaamas viibijad nautida midagi, mida seal varem polnud võimalik nautida. Mille võttis itaallanna kosmosesse kaasa?

2. Foobiaid on maailmas sadu. Mõni aasta tagasi hakkas ingliskeelsest maailmast levima uus foobia – nomofoobia. Keda või mida kardavad nomofoobid?

3. Lõuna-Ameerika suurim järv on Venezuelas asuv Maracaibo järv. Meie Peipsi-Pihkva järvest peaaegu neli korda suurem ehk 13 210 km² järv on riimveeline. Milline on Lõuna-Ameerika suurim mageveeline järv?

4. See «Vareseks» hüütav bussipeatus on reastatud maailma 15 veidrama bussijaama hulka. Mis linnas asub see bussijaam?

5. Väidetavalt tegeleb Eestis selle alaga maailma tipptasemel (osaletakse MMidel) vaid kolm inimest. Mis ala?

----------

Vastused:

1. Espressomasina.

2. Nad tunnevad hirmu, kui peavad mingil põhjusel mobiiltelefonist eemal olema või sellest ilma jääma.

3. Peruu ja Boliivia piiril asuv Titicaca (Titiqaqa) järv (8372 km²).

4. Rakveres. Valmis 2004. aastal, arhitektid Ott Kadarik, Villem Tomiste, Veronika Valk, kes on ka Rotermanni kvartali arhitektid.

5. Rebasejaht.

Seotud lood
    17.02.2020 18.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto