T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Läinud aasta 23. novembril siirdus koos ameeriklase Terry W. Virtsi ja venelase Anton Škapleroviga kosmosesse ja asus rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) poole teele Itaalia esimene naisastronaut, Itaalia armee kapten Samantha Cristoforetti. Ta võttis kaasa ka ühe aparaadi, misjärel saavad nüüd kosmosejaamas viibijad nautida midagi, mida seal varem polnud võimalik nautida. Mille võttis itaallanna kosmosesse kaasa?

2. Foobiaid on maailmas sadu. Mõni aasta tagasi hakkas ingliskeelsest maailmast levima uus foobia – nomofoobia. Keda või mida kardavad nomofoobid?

3. Lõuna-Ameerika suurim järv on Venezuelas asuv Maracaibo järv. Meie Peipsi-Pihkva järvest peaaegu neli korda suurem ehk 13 210 km² järv on riimveeline. Milline on Lõuna-Ameerika suurim mageveeline järv?

4. See «Vareseks» hüütav bussipeatus on reastatud maailma 15 veidrama bussijaama hulka. Mis linnas asub see bussijaam?

5. Väidetavalt tegeleb Eestis selle alaga maailma tipptasemel (osaletakse MMidel) vaid kolm inimest. Mis ala?

----------

Vastused:

1. Espressomasina.

2. Nad tunnevad hirmu, kui peavad mingil põhjusel mobiiltelefonist eemal olema või sellest ilma jääma.

3. Peruu ja Boliivia piiril asuv Titicaca (Titiqaqa) järv (8372 km²).

4. Rakveres. Valmis 2004. aastal, arhitektid Ott Kadarik, Villem Tomiste, Veronika Valk, kes on ka Rotermanni kvartali arhitektid.

5. Rebasejaht.

Tagasi üles