Sisukord
AK
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (43) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile?

2 min lugemist
Kylie ja Jasoni ekraanipulm FOTO: Kuvatõmmis

Ma ei tea, millised olid ilmaolud 1989. aasta esimestel päevadel, ehkki selle saaks küll välja uurida. Küll aga on teada, et Briti singlitabeli esimeseks number üheks sel aastal Kylie Minogue’i ja Jason Donovani singel « Especially for You», mida on tänaseks päevaks Suurbritannias müünud üle miljoni koopia.

Ükski Jason Donovani singel sellist arvu kätte pole saanud ja Kylie ületas selle tippmargi alles 2001. aastal, mil mööda maailma tuuseldas tema lugu « Can’t Get You Out Of My Head», millest kriitik Paul Morley kirjutas lausa raamatu.

«Especially For You» on selline ilus ja imal popballaad, mille saatel kujutad ette küll teismelist mõnel laupäevahommikul oma elu üle järele mõtlemas, akna taga paukumas pakane ja pekki näksimas tihane. Võib-olla see tihane ja vastu akent kolksuv pekitükk isegi häirib meie teismelist sel 1989. aasta talvisel laupäevahommikul. Et lausa ajaks ära linnu, mis ta tüütab, sest romantilised unelused on ju nii eneseküllased. Kuid lind linnuks, ei tea ju, kas sellist asja oli, kas oli üldse mingit lindu. Me ei tea ka, kas talv oli külm või mitte. Ei tea, kas laupäevasel külmal talvehommikul oli näha aknast näha, kui tehasekorstnad tossasid ja tootsid energiat, kui meie teismeline läks tihast ära ajama. Ei ole ilus mõelda välja asju, mida pole olnud.

Teada on, et Jason ja Kylie olid mõlemad pärit Austraaliast ja kuulsaks saanud Eestiski 90ndatel jooksnud seebiseriaalis «Naabrid». Nad olid armastajad nii ekraanil kui päriselus. Muusikukarjääri alustasid mõlemad Briti 80ndate tähtsaimas popivabrikus Stock, Aitken, Waterman. Need kolm produtsenti olid 80ndate keskpaigaks püsti pannud korraliku popikonveieri, mis tootis kokku üle saja Briti TOP 40 hiti. Esimeseks Stock, Aitken ja Watermani Briti nr 1 looks oli Dead or Alive’i «You Spin Me Around». Tuntuimateks nende artistideks olid lisaks Kyliele ja Jasonile Bananarama, Rick Astley, Mel & Kim. SAWi muusikat iseloomustas selline hoogne ja optimistlik hi-nrg-tempo, mille saatel võis teha igasuguseid asju. «Especially for You» oli ka selle eduka produtsenditrio müügi mõttes edukaim lugu.

Üldjoontes teame, mis Kyliest sai pärast SAWi popkonveieriga suhete lõpetamist – ta jätkas, küll mitte alati liiga edukalt, aga ikkagi, oma paratamatut staaritrajektoori. Jason Donovaniga oli asi natuke ähmasem. 90ndate alguses väitis trendiajakiri The Face Jasoni olevat homoseksuaali. Jason kaebas The Face’i kohtusse ja võitis. Küll pöördus mingi osa avalikust arvamusest selle järel hoopis tema vastu ja leiti, et ta on homofoob. Wikipedias kirjutatakse nii: «Kanepit oli Jason Donovan juba varem suitsetanud, kuid see The Face’i asi vapustas teda sedavõrd, et hakkas kokaiini tarvitama.» Tarvitas nii, et oli tarvitatud, 1995 kukkus ta kurikuulsas Los Angelese klubis The Viper Room, mida pidas Johnny Depp ja kus oli surnud River Phoenix, kokaiini üledoosist kokku.

Hiljem on Jason Donovani kohatud muusikalides, reality-sarjades, esinemas Tesco peakorteris, tegemas plaate, mis plaadid ei olnud, loomas peret jne – ühesõnaga elamas ühe sedalaadi popstaari elu, kes vahel pääseb radarisse, aga vahel ka ei pääse, olenevalt sellest, kui kõrgel parasjagu vilksatab peanupp, kui valgusvihk üle sõidab.

1989 oli Kylie ja Jasoni duo popkultuuris siiski nii kõva nimi, et briti kontseptualistide popduo The KLF tegi petshopboysilikult kõlava loo «Kylie Said To Jason», mis oli planeeritud minema nr 1-ks, paraku aga ei jõudnud esisaja hulka.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto