Sisukord
AK
Tänane leht
10.01.2015
Eesti Avalikustamise hirm pani seksiotsijad maksma Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Kotkad sätivad peret looma Male Pank andis suurperele võimaluse tõestada maksesuutlikkust 1001esikülg Pevkur põhjendas Pariisi tulistamist meedia käitumisega Eesti lühiuudised Inimesed suhtusid apteekrite streiki toetavalt Meie naine Ukrainas Tuhanded eurod igatsetud koha eest Majandus Majanduse lühiuudised Puitmajatootja Timbeco püüab Eesti turgu Välismaa Mina olen moslem, mina olen Charlie Prantsuse kaks pantvangidraamat said lohutu lõpu Terror lõhub Prantsusmaad juba aastakümneid Prantsuse Vabariigi kaitsja Arvamus Päeva karikatuur Tagasivaade: abi politseile Noorelt õpitud Meie naine Ukrainas Prantsuse Vabariigi kaitsja Hiilgav langeja Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Jelena Skulskaja: kuidas tagada uuel aastal hea ja halva tasakaal? Jevgenia Värä: liiga pühasid asju ei tohiks olla Juhtkiri: kampaania põlgamine on demokraatia lastehaigus Tiit Kärner: õilsate mõtete kaunis maailm Kultuur Deep house Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Segadused uue sõbrannaga Inimarenenud mõrvalugu Infokoguja saatus ja šaakali saatus Raamat ajaloogurmaanile Luulehetk – hetk luules Noorelt õpitud Kirjanik Erik Tohvri fenomen Suchet ja Poirot: rolliloome kui teadustöö Sport Kerde ja Sokk liitusid Moskva Dinamoga Hiilgav langeja Kati Tolmoff: koos lastega tagasi tippu Tartu Rock ei lasknud end kodus üllatada Habras Eesti sport vs võimas kihlveokurat Tarbija Eesmärgid annavad elule suuna AK Mitte ainult tagumik Venemaa panustab tõe puudumisele Energiline trendiretro Maalähedane metropolikantri Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Deep house Masuurikas Teiste sõda. Välisvõitlejad Süürias ja Iraagis Luulehetk – hetk luules Infokoguja saatus ja šaakali saatus Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Kirjanik Erik Tohvri fenomen Tiit Kärner: õilsate mõtete kaunis maailm Omal kohal Tagasivaade: abi politseile Nädala plaat. Viies element Suchet ja Poirot: rolliloome kui teadustöö Arter Eesti otsib jälle superstaari Uut moodi Horoskoop Väikeste vabrikute buum Talveuni Külma ilma kuumad hõrgud Moeblogi: Rootsi kellad ja Pariisi lumm Viis päeva, viis kaatrit ehk veesõidunaudingu otsinguil Miamis Anu Saagim: reisipalavikust viidud Maria Avdjuško, õudne Eesti patrioot Toidublogi: kergem keedus suitsukalast Tiina Talumehe loomingu uus nägu Pool sajandit filmirullide keskel Talveuneks sobilik magamistuba Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile?

2 min lugemist
Kylie ja Jasoni ekraanipulm FOTO: Kuvatõmmis

Ma ei tea, millised olid ilmaolud 1989. aasta esimestel päevadel, ehkki selle saaks küll välja uurida. Küll aga on teada, et Briti singlitabeli esimeseks number üheks sel aastal Kylie Minogue’i ja Jason Donovani singel « Especially for You», mida on tänaseks päevaks Suurbritannias müünud üle miljoni koopia.

Ükski Jason Donovani singel sellist arvu kätte pole saanud ja Kylie ületas selle tippmargi alles 2001. aastal, mil mööda maailma tuuseldas tema lugu « Can’t Get You Out Of My Head», millest kriitik Paul Morley kirjutas lausa raamatu.

«Especially For You» on selline ilus ja imal popballaad, mille saatel kujutad ette küll teismelist mõnel laupäevahommikul oma elu üle järele mõtlemas, akna taga paukumas pakane ja pekki näksimas tihane. Võib-olla see tihane ja vastu akent kolksuv pekitükk isegi häirib meie teismelist sel 1989. aasta talvisel laupäevahommikul. Et lausa ajaks ära linnu, mis ta tüütab, sest romantilised unelused on ju nii eneseküllased. Kuid lind linnuks, ei tea ju, kas sellist asja oli, kas oli üldse mingit lindu. Me ei tea ka, kas talv oli külm või mitte. Ei tea, kas laupäevasel külmal talvehommikul oli näha aknast näha, kui tehasekorstnad tossasid ja tootsid energiat, kui meie teismeline läks tihast ära ajama. Ei ole ilus mõelda välja asju, mida pole olnud.

Teada on, et Jason ja Kylie olid mõlemad pärit Austraaliast ja kuulsaks saanud Eestiski 90ndatel jooksnud seebiseriaalis «Naabrid». Nad olid armastajad nii ekraanil kui päriselus. Muusikukarjääri alustasid mõlemad Briti 80ndate tähtsaimas popivabrikus Stock, Aitken, Waterman. Need kolm produtsenti olid 80ndate keskpaigaks püsti pannud korraliku popikonveieri, mis tootis kokku üle saja Briti TOP 40 hiti. Esimeseks Stock, Aitken ja Watermani Briti nr 1 looks oli Dead or Alive’i «You Spin Me Around». Tuntuimateks nende artistideks olid lisaks Kyliele ja Jasonile Bananarama, Rick Astley, Mel & Kim. SAWi muusikat iseloomustas selline hoogne ja optimistlik hi-nrg-tempo, mille saatel võis teha igasuguseid asju. «Especially for You» oli ka selle eduka produtsenditrio müügi mõttes edukaim lugu.

Üldjoontes teame, mis Kyliest sai pärast SAWi popkonveieriga suhete lõpetamist – ta jätkas, küll mitte alati liiga edukalt, aga ikkagi, oma paratamatut staaritrajektoori. Jason Donovaniga oli asi natuke ähmasem. 90ndate alguses väitis trendiajakiri The Face Jasoni olevat homoseksuaali. Jason kaebas The Face’i kohtusse ja võitis. Küll pöördus mingi osa avalikust arvamusest selle järel hoopis tema vastu ja leiti, et ta on homofoob. Wikipedias kirjutatakse nii: «Kanepit oli Jason Donovan juba varem suitsetanud, kuid see The Face’i asi vapustas teda sedavõrd, et hakkas kokaiini tarvitama.» Tarvitas nii, et oli tarvitatud, 1995 kukkus ta kurikuulsas Los Angelese klubis The Viper Room, mida pidas Johnny Depp ja kus oli surnud River Phoenix, kokaiini üledoosist kokku.

Hiljem on Jason Donovani kohatud muusikalides, reality-sarjades, esinemas Tesco peakorteris, tegemas plaate, mis plaadid ei olnud, loomas peret jne – ühesõnaga elamas ühe sedalaadi popstaari elu, kes vahel pääseb radarisse, aga vahel ka ei pääse, olenevalt sellest, kui kõrgel parasjagu vilksatab peanupp, kui valgusvihk üle sõidab.

1989 oli Kylie ja Jasoni duo popkultuuris siiski nii kõva nimi, et briti kontseptualistide popduo The KLF tegi petshopboysilikult kõlava loo «Kylie Said To Jason», mis oli planeeritud minema nr 1-ks, paraku aga ei jõudnud esisaja hulka.

Seotud lood
09.01.2015 12.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto