Sisukord
Arvamus
Postimees
10.01.2015
Eesti Avalikustamise hirm pani seksiotsijad maksma Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Kotkad sätivad peret looma Male Pank andis suurperele võimaluse tõestada maksesuutlikkust 1001esikülg Pevkur põhjendas Pariisi tulistamist meedia käitumisega Eesti lühiuudised Inimesed suhtusid apteekrite streiki toetavalt Meie naine Ukrainas Tuhanded eurod igatsetud koha eest Majandus Majanduse lühiuudised Puitmajatootja Timbeco püüab Eesti turgu Välismaa Mina olen moslem, mina olen Charlie Prantsuse kaks pantvangidraamat said lohutu lõpu Terror lõhub Prantsusmaad juba aastakümneid Prantsuse Vabariigi kaitsja Arvamus Postimees 1930: ühe pojukese viis ema Venemaa panustab tõe puudumisele Päeva karikatuur Tagasivaade: abi politseile Noorelt õpitud Meie naine Ukrainas Prantsuse Vabariigi kaitsja Hiilgav langeja Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Jelena Skulskaja: kuidas tagada uuel aastal hea ja halva tasakaal? Jevgenia Värä: liiga pühasid asju ei tohiks olla Kultuur Maalähedane metropolikantri Mitte ainult tagumik Deep house Energiline trendiretro Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Segadused uue sõbrannaga Inimarenenud mõrvalugu Infokoguja saatus ja šaakali saatus Raamat ajaloogurmaanile Luulehetk – hetk luules Noorelt õpitud Sport Kerde ja Sokk liitusid Moskva Dinamoga Hiilgav langeja Kati Tolmoff: koos lastega tagasi tippu Tartu Rock ei lasknud end kodus üllatada Habras Eesti sport vs võimas kihlveokurat Tarbija Eesmärgid annavad elule suuna AK Energiline trendiretro Maalähedane metropolikantri Aja auk. Mida ütles Kylie Jasonile? Deep house Masuurikas Tagasivaade: abi politseile Luulehetk – hetk luules Infokoguja saatus ja šaakali saatus Mario Draghi: rahaliit kui Euroopa lõimituse lakmus Kirjanik Erik Tohvri fenomen Tiit Kärner: õilsate mõtete kaunis maailm Arter Uut moodi Horoskoop Väikeste vabrikute buum Talveuni Külma ilma kuumad hõrgud Moeblogi: Rootsi kellad ja Pariisi lumm Viis päeva, viis kaatrit ehk veesõidunaudingu otsinguil Miamis Anu Saagim: reisipalavikust viidud Maria Avdjuško, õudne Eesti patrioot Toidublogi: kergem keedus suitsukalast Tiina Talumehe loomingu uus nägu Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jelena Skulskaja: kuidas tagada uuel aastal hea ja halva tasakaal?

4 min lugemist
Jelena Skulskaja FOTO: Postimees/Scanpix

Iga kirjanik teab, et tragöödia peab käivitama mõne kavala mehhanismiga, põhimõtteliselt süžee ülesehitamisega. Hea näide on Jago «Othellos», kes võtab enda peale õnnetuste jada algatamise laimu ja igasuguste alatustega. «Romeos ja Julias» peab aga vend Lorenzo nägema sama ülesande täitmiseks juba palju rohkem vaeva: ta kihlab salaja armastajad, kelle perekonnad on omavahel vaenujalal, ja teeb Juliale ettepaneku juua jooki, mis aitab ideaalselt teeselda surnut, et teda ei antaks vastu tahtmist mehele Parisele.

Tellijale

Igati õigustatult võib vend Lorenzo – katoliiklase – teos näha Kristuse ristilöömise ja ülestõusmise üle irvitamist! Julia suri ja tõusis üles, aga siis pani Shakespeare ta siiski ka päriselt surema, et inglise katoliiklased teaksid oma häbiväärset kohta ega segaks riikliku protestantismi õitsengut. Ometi jääb siin mingi ühenduslüli vajaka, puudub selline animaalne alatus, mis lubaks meil kogeda katarsist.

Meile meeldib, kui olukord mängitakse välja lõpuni. Täieliku lõpuni, punkti, kust tagasipöördumist enam ei ole. Nii mõnitavad näiteks ühes markii de Sade’i romaanis lurjused ja perverdid neiut. Miskipärast nad teda aga ei tapa, vaid lasevad vabaks. Ent nii, et ta ei saaks oma kannatustest kellelegi pajatada. Algul otsustatakse ta pimedaks torgata: nii ei saa ta oma piinajaid ära tunda. Siis torgatakse tal läbi trumminahad: nii ei saa ta neid hääle järgi tuvastada. Seejärel lõigatakse ära keel: nüüd ei ole neiul võimalik toimunust isegi rääkida. Viimaks lõigatakse otsast käed: ta ei saa isegi enam kujundlikult kirjeldada, mida kõike kurja on temaga tehtud.

09.01.2015 12.01.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto