T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kotkad sätivad peret looma

Postimees
Kotkad sätivad peret looma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
17. eluaastal suri Tallinna loomaaias dagestani tuur Astin.
17. eluaastal suri Tallinna loomaaias dagestani tuur Astin. Foto: Maaja Kitsing / Tallinna loomaaed

Kotkad sätivad peret looma

Pulmamängudega aasta lõpus alustanud raisakotkaste järel asusid pesa kohendama ja teineteise poole õrna pilguga kiikama ka habekotkad. Neil, kes tahavad kotkaste pereelust vahetult loomaaias osa saada, ei tasu viivitada, sest niipea kui esimene kotkamuna pesapõhja potsab, suletakse kullimägi külastajaile, et anda lindudele võimalus rahulikult haudumisele keskenduda. Virtuaalselt saab kotkapaaride toimetamisi jälgida loomaaia kodulehe loomakaamerate või digisilm.ee vahendusel.

Alanud aasta esimesel pühapäeval nägi troopikamajas ilmavalgust valgetups-marmoseti poeg. Uudishimulikul loomaaiakülastajal tasub silma teritada ja püüda teda vanalooma turjakarvade vahelt leida. Laste loomaaias kepsutab nüüd juba neli aasta lõpus sündinud kääbuskitse tallekest. Noored siidikana kuked aga kirevad võidu laste loomaaia suure valge kukega.

Esmaspäeval suri kõrgesse ikka jõudnud dagestani tuur Astin (pildil). Tallinna loomaaias sündinud 17. eluaastat käinud võimas ja viljakas omapärase sarvekujuga tuurisokk pakkus oma pika eluea jooksul nii mõnegi värvika hetke nii loomaaiatöötajaile kui ka külastajaile. 

Jõululaupäeval Moskvast Tallinna saabunud siberi kaljukitse paar ja dagestani tuuri paar said liigikaaslastest seltsilised. Need siinsete talitajatega harjunud loomaaia titetoa kasvandikud aitasid ka uustulnukatel rahuneda ja uues keskkonnas koduneda.

Pärast pühi on loomadele nosimiseks toodud müümata jäänud jõulukuuski ja -nulge, mandariine ja banaane. 

Tagasi üles