Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pevkur põhjendas Pariisi tulistamist meedia käitumisega

TLMPM03: SISEMINISTER HANNO PEVKUR 09APR13. Siseminister Hanno Pevkur oma kabinetis. tt/Foto TOOMAS TATAR/POSTIMEES FOTO: TOOMAS TATAR/PM/SCANPIX BALTICS

Siseminister Hanno Pevkuri TV 3-le antud intervjuust jääb mulje, justkui viitaks ta, et Prantsuse satiiriväljaande Charlie Hebdo toimetuses toimunud tulistamine oli väljaande enda tegevuse süü. Pevkur ütles Postimehele, et selline tema mõte ei olnud.

Tellijale Tellijale

Reformierakonda kuuluv Pevkur ütles eile TV 3 uudistesaatele «Seitsmesed uudised»: «Kui vaadata ka neid traagilisi sündmusi Prantsusmaal, kus praeguseks hetkeks on ka juba üks politseinik hukkunud, siis need traagilised sündmused ikkagi said alguse, jah, meediaväljaannete enda käitumisest või seoses meediaväljaannete käitumisega. Ja samamoodi sellega, et see ei olnud ju üks pilapilt, vaid see oli selline pikaajalisem erinevate piltide koosmõju. Aga me ei tea neid taustasid ka lõpuni.»

Hanno Pevkur kinnitas Postimehele, et ei heida Charlie Hebdo toimetusele midagi ette, vaid kommenteeris lihtsalt kurjategijate käitumist, selle võimalikku ajendit. «Möönan, et mu kommentaar oli ebaõnnestunud, kuna oli mitmeti tõlgendatav. Spekulatsioonid teemal, mis kurjategijaid ajendas või mis oli rünnaku põhjus, ei olegi siinkohal olulised, kuna selline jõhker rünnak on igal juhul vastuvõetamatu ja tuleb hukka mõista,» ütles minister.

09.01.2015 12.01.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto